Güncel

Google Ürünler İçin Marka Adı Filtresi Ekliyor

Google ürünlerini daha iyi ve daha verimli hale getirmek için birçok güncelleme ile geliyor. Google’daki arama sonuçları özellikle bir ürün ararken zor olabiliyor. Hiçbir ürünü satın almak isteyip de bulamadığınız bir durumda oldunuz mu? Aradığınız ürünü sunan bir çevrimiçi mağaza bulamadığınız için yakında sıkıntı yaşamayacaksınız. Çünkü Google kullanıcılarının yaşadığı bu sıkıntıyı fark etti ve yeni bir çözüm üretiyor.

Google Ürünler
Google Ürünler İçin Marka Adı Filtresi Getiriyor

Google Ürünler İçin Neden Marka Filtresi Ekliyor?

Google, marka filtreleri içeren arama ayrıntılandırmalarını test etmeye başladı; bu, arama yaptığınız herhangi bir ürünle Google’ın size, o belirli ürünü sunan birden fazla markanın bir filtresini sunacağı ve kullanıcının bunlardan herhangi birini seçmesini kolaylaştıracağı anlamına gelir. Twitter üzerinden Ryan Mews’in paylaştığı bir ekran görüntüsüne göre, bir ürün arandıktan sonra ürün belirli bir mağazada mevcutsa, kullanıcı filtrelere tıklayarak belirli bir markayı veya mağazayı seçtikten sonra aramasını daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Google SERP

Aslında bir kullanıcı marka adına tıkladıktan sonra Google’ın gerçekte yaptığı şey, marka adını arama sonucunun sonuna ekleyerek o markayla ilgili sonuçları göstermektir. Bunun dışında kullanıcılar, aradıkları ürünlerin arama sonuçlarını daha verimli hale getirmek için aradıkları herhangi bir ürünün sonuna satın almak istedikleri markayı ekleyebilir, bu arama şekli ürünleri bulmayı ve satın almayı kolaylaştıracaktır. Bu yeni özellik ortaya çıktığında, yaygın olarak bulunmayan ürünleri bulmak kullanıcılar için oldukça kolay olacaktır.

Kaynak
Google is experimenting with refinement of search results by including brand name filters for products

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu