Güncel

Google Videolara Facebook’u da Dahil Etti

Google videolar için yenilik yapmaya devam ediyor. Google aramasında bir şey aramaya çalıştığınızda, arama sonuçlarınızı yalnızca metin biçiminde göstermekle kalmaz, aynı zamanda aramanızla ilgili videoları da göstermeye çalışır. Bu videolar çoğunlukla YouTube platformundan dahil edilen videolardır. Böylece, kullanıcıların aramaya çalıştıkları her şeyi anlamaları kolaylaşır.

Google Videolara Facebook Dahil Oldu
Google Videolara Facebook Dahil Oldu

Google Videolara Neden Facebook’u da Dahil Etti?

Google, 2020 Aralık ayında Instagram ve TikTok’tan videoların gösterildiği bir özellik başlattı. Bu özellik, şirketin sosyal eğlence videoları arayışında kullanıcıların bu platforma bağlı kalmasına yardımcı oluyor. Çünkü pek çok insan, özellikle eğlenceli vakit geçirmek için video izlemek istediği COVID-19 salgını sırasında Google’da herhangi bir şey aramak yerine zamanlarının çoğunu sosyal medya uygulamalarında geçiriyor.

Google, aramalar konusunda artık Facebook’taki videoları da gösterdiği için bir adım daha ileri gitti. Facebook, insanların video ve resim yayınladığı en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Bu nedenle Google, yalnızca YouTube’daki kullanıcıların aramalarıyla ilgili videoları göstermekle kalmıyor, aynı zamanda sağlıklı rekabeti sürdürmek için diğer sosyal medya platformlarından videolar da gösteriyor.

Google videolar konusunda Facebook’un sahip olduğu Instagram’daki videoları halihazırda gösterdiği için kısa videolar atlı karıncasına Facebook videolarını dahil etmek zorunda kaldı. Google’daki kısa video döngüsü eğlence videoları, sağlık, eğitim ve diğer pek çok konuyu içeriyor. Böylece tek bir platformdaki videoların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kaynak
Google Short Videos section have now included Facebook videos in search results

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu