Güncel

Google Windows 7 Desteğini Sürdürecek!

Google, kurumsal firmalardan topladığı bilgiler aracılığı ile Windows 7 kullanıcılarına Chrome desteğini vermeye devam edecek. İş birliği içerisinde olduğu firmaların tam olarak Windows 10’a geçmesini bekleyen şirket, Windows 7 kullanıcılarına verecek olduğu desteği 2022 yılına kadar uzatma kararı aldı.

2020 itibariyle Microsoft’un desteğini keseceği Windows 7 için Google, kısa bir süre daha destek vereceğini açıklamıştı. Microsoft’un Windows 7 için desteğini keseceği tarihin üzerine 18 ay daha ekleyen Google, Temmuz 2021’den itibaren verdiği desteğin son bulacağını duyurmuştu.

Ancak şirketin ortaklarından topladığı bilgilere göre kurumsal firmalar hâlâ daha Windows 7 sürümünden vazgeçmiş değil. Microsoft’un aksine kurumsal müşterilerinden gelen sonuçlara göre hareket eden Google, vermiş olduğu desteği bir süre daha devam ettirmekten yana.

Google Windows 7 Desteği 2022 Tarihine Uzadı

Topladığı verilere göre hareket eden GoogleTemmuz 2021 olarak verdiği son tarihi altı ay daha uzatarak 2022 Ocak Ayına erteledi. Paylaşılan sonuçlara göre kurumsal firmaların  %78’i Windows 10 sürümüne geçişini tamamlamış durumda. 9to5Google’da sitesinde paylaşılan habere göre yüzde 21’lik kısım ise halen daha geçiş hazırlığında.

Google Windows 7 Kullanılma İstatistiği
Google Windows 7 Kullanılma İstatistiği

Geriye kalmış olan yüzde 1’lik kısım ise kısa süre içerisinde Windows 10’a geçişini tamamlamış olacak. Kurumsal firmalardan gelen bilgiler dahilinde hareket eden Google, Windows 7 kullanıcılarına bir süre daha boyunca güvenlik ve geliştirme güncellemelerini verecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu