Güncel

Google Yeni Özellik Test Ediyor

Google yeni özellik test ederek kullanıcılarına kendini çekici kılmaya çalışıyor. Tüm arama ve üretkenlik uygulamaları her gün daha iyisini yapmak için kendisini geliştirir. Google’da kullanıcılarına, uygulamalarını olabildiğince kullanıcı dostu ve aynı zamanda çekici kılacak kadar akılda kalıcı hale getirmek için yeni ve benzersiz özellikler getiriyor.

Google Yeni Özellik
Google Yeni Özellik Test Ediyor

Google Yeni Özellik Ne ile Alakalı?

9to5G’ye göre, Google kısa süre önce değişiklikler yaptı ve dahili tarayıcısını yeniden tasarladı. Bu özellik, yukarı kaydırmalı bir kart olan “Kullanıcılar Bunları da Görüntülüyor” olarak adlandırılır. Yeni özellik Google’ın ana sayfasından yukarı kaydırdığınızda, size yakın zamanda aradıklarınızla ilgili ve onlara benzer makaleler gösterecek.

Bunun anlamı, arama geçmişinizden en son aramayı alacak veya ilgili tüm makaleleri keşfedecek ve “Kullanıcılar Bunları da Görüntülüyor” bölümüne yerleştirecek, böylece kullanıcılar ekranı yukarı kaydırdığında hangi makaleleri okumak istediğine karar vermesi daha kolay olacak. Ayrıca okumak istediğiniz şeylerde bağlantı arama ve açma zahmetine katlanmanız gerekmeyecek. Çünkü bütün makaleler kart şeklinde gelecek.

Söz konusu Google yeni özellik şu anda bazı Android kullanıcıları ile test ediliyor. Ayrıca benzer görünümlü bir özellik 2017 yılında da Google tarafından test edilmesine rağmen resmi olarak kullanıcılara sunulmadı. Şu anda test edilen özelliğin de kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair net bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak
Google Testing “People Also View” Swipe Up Cards for the Users

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu