Güncel

2020’de Think with Google’ın En Çok Okunanları

Covid-19 pandemisiyle bütün dünya oldukça değişik bir yıl geçirdi. Bu yılın içerisinde eve kapanma mecburiyetiyle birlikte dijital dönüşüm hız kazandı. Pandemiyle başlayan değişimlerin hiç de geçici olmayacağını, değişen trendlerin kalıcılığı çok kez dile getirildi. Bu süreçte oldukça verimli paylaşımlarda bulunan Think with Google, 2020 yılında en çok okunan içeriklerini derledi. İşte 2020’de Think with Google’ın en çok okunanları:

Think with Google'ın En Çok Okunanları
Think with Google’ın En Çok Okunanları

1- Tüketicilerin Satın Alma Davranışları

Think with Google’ın en çok okunanlarının ilk sırasında yer alan bu makale tüketicilerin karar verme süreçleri ile ilgili yapılan bir araştırmayı kapsıyor. Araştırmanın detaylarına bu makale ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Salgın Sürecinde Tüketici Davranışları isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

2- Perakende Satış Online Ortama Nasıl Uyum Sağlar?

Bu makalede; dünya çapında bir salgının ortaya çıkmasıyla birlikte insanların evlerine kapanmasından dolayı yönelimin arttığı e-ticaret için perakende ve satış stratejisinin nasıl olması gerektiğiyle ilgili bilgiler yer alıyor.

3- Tüketicilerin 2020 Alışkanlıkları

Alışveriş alışkanlıklarının değişmesiyle Türkiye’de bulunan tüketicilerin bu yıl benimsediği davranışları merak eden okuyucular bu makalede aradıklarını bulabilir.

4- Mobil Oyunlar ile Uluslararası Kazanç

Teknolojinin gelişmesi ve ulaşılabilirliğin artmasıyla akıllı telefon kullanıcılarının sayısı bir hayli arttı. Bu durum da ister istemez yeni iş olanakları doğurdu. Bu makale de mobil oyunlar ile uluslararası bir şekilde nasıl kazanç sağlayabileceğini düşünenler için hazırlanmıştır.

5- Yeni Normal ile YouTube

2020 yılının getirdiği bir kavram olan “Yeni normal” düzeninde markaların video izleme platformu YouTube’da kullanıcılar ile nasıl etkileşimde bulunulabileceğini anlatan bu makeleye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

6- İşletmeler için 3 Öneri

Online alışveriş tutkunlarının artmasıyla tüketiciler ürünlere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak istiyor. Bu makale, işletmelere alışveriş dönemleriyle ilgili fayda sağlayacak 3 çözüm önerisi içeriyor.

7- Yeni Müşteri Kazanmak

Google pazarlama liderlerinin sektörde bulunan uzmanlar ile bir araya gelerek sohbet ettiği video serilerinin bir parçası olan bu paylaşımda, yeni müşteri kitlelerinin nasıl oluşturulabileceği, nasıl bağlantı kurulabileceği üzerine sohbet ediliyor.

8- Google Trendleri

Think with Google’ın en çok okunanlarından biri olan bu yazıda pandemi süreciyle değişen tüketici davranışlarını anlamak için hazırlanmış trendlere buradan ulaşabilirsiniz.

9- Offline’ı Online’a Taşımmak

Dünya dijitalleşiyor. Dolayısıyla işletmelerin etkinliklerini dijitale taşıması gerekiyor. Bu konuda kullanıcılara yardımcı olmak için Google bir rehber hazırladı.

10- Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Think with Google’ın en çok okunanlarından biri olan bu paylaşım, toplumsal cinsiyet eşitliğinin hayatın her alanında olması gerektiğiyle ilgili olarak hazırlanmış. Röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

#SheMakes: Geleceği Farklı Yaratanlar nedir?

Kaynak
2020’de en çok okunan 10 Think with Google makalesi

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu