Oyun

Gran Turismo 7

Polyphony Digital’in yeni oyunu Gran Turismo 7 ilk kez Haziran ayındaki PS5 tanıtım etkinliği sırasında duyuruldu. Etkinlik esnasında popüler yarış oyunu serisinin, yeni oyunuyla ilgili ayrıntılar yetersizdi. Fakat PlayStation resmi sitesinde yapılmış olan güncelleme sayesinde Gran Turismo 7’nin PS5 donanım özelliklerini nasıl kullanacağını biliyoruz.

Yeni nesil Gran Turismo, güzel görseller ve geliştirilmiş performans ile birlikte yüzden fazla otomobilden oluşan bir araç kataloğu sunacak. Oyuncular PS5’in görülmemiş SSD avantajı sayesinde yarış etkinliklerine, lobilere katılabilecek. Bununla birlikte oyun tutkunları arkadaşlarından gelen davetlere anında katılabilecek. DualSense’in sürükleyici oyun deneyimi de tüm derinliğiyle hissedilebilecek.

Gran Turismo 7 4K 60 FPS
Gran Turismo 7 4K 60 FPS

Gran Turismo 7, PlayStation 5’i Zorlayacak MI?

Gran Turismo 7, PlayStation 5’te 4K, HDR ve 60 FPS kare hızı desteği sağlayacak. Ek olarak ışın izleme teknolojisi sayesinde ışık yansımalarında göz alıcı bir görüntü işleme kalitesi sunacak. Yeni nesil konsolun  yüksek hızlı SSD‘si sayesinde yarış etkinliklerine ve lobilere hızlı bir şekilde katılabileceksiniz. Ayrıca yükleme sürelerini beklemeden hızlı bir şekilde yüzlerce otomobilden birini seçerek yarışlara girebileceksiniz.

PlayStation 5’in kontrol cihazı DualSense‘in dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleri sayesinde yarış deneyiminiz daha gerçekçi olacak. Dokunsal geri bildirim sayesinde lastiğin yola dokunuşunu ve yüzeydeki küçük tümsekleri hissedebileceksiniz. Uyarlanabilir tetikler ise fren pedalının farklı hassaslık düzeyindeki direnç farkını, ABS titreşimini ve otomobillerdeki aynı türde olmayan lastiklerle gaz pedalı ağırlığının değişimini farkedeceksiniz.

Tüm bunların dışında Tempest 3D Ses Teknolojisi sayesinde etrafınızdaki diğer otomobiller ve sürücülerin konumlarını adeta sesle anlayacaksınız. Tekrar kayıtlarında 3D ses yerleştirmesi, uzamsal ses derinliğini ve yüksekliğini duyabileceksiniz. PS5’in günümüzün ses teknolojisi ile bilinen, DualSense ile birlikte yarış deneyiminde tamamlayıcı bir rol oynayacak.

Gran Turismo 7, serinin en iyi özelliklerini bir araya getiren 22 yıllık tecrübenin sayesinde kurulacak. Polyphony Digital oyunun çıkış tarihini henüz açıklamadı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu