Güncel

İngiltere’de Hacklenen Elektrikli Tabelalar Gündem Oldu

İngiltere’de hacklenen elektrikli tabelalar gündem oldu. Genel olarak kötü niyetli insanlar tarafından gerçekleştirilen “hacklemek” eylemi insanların birçoğu tarafından bilinen bir durum haline geldi. Örneğin geçtiğimiz aylarda hacker’lar Covid-19 aşısı ile uğraşan sağlık şirketlerinin bilgilerini ele geçirmeye çalışmıştı.

Bu sefer de hackerlar İngiltere’de bulunan elektrikli tabelaları hedef aldı. Covid-19 virüsünün ilk mutasyonlu hastasının İngiltere’de görülmesi üzerine İngiltere mutasyonlu Covid-19 virüsü daha fazla yayılmasın diye yeni önlemler aldı. Bu önlemlerden biri ise zorunlu olmadığı sürece dışarıya çıkmayın uyarısı ile beraber sokağa çıkma yasağıydı.

Hacklenen Elektrikli Tabelalar Gündem Oldu
Hacklenen Elektrikli Tabelalar Gündem Oldu

Hacklenen Elektrikli Tabelalar da ”Evinize Geri Dönün Salaklar” Yazıyor

İngiltere’nin Burton-On-Trent kasabasının elektrikli tabelaları hacklendi. Hacklenen tabelalarda ”Evinize geri dönün salaklar, karantina da olmanız gerekiyor” ifadeleri yer alıyordu. İngiltere’de bu olayı gerçekleştiren hacker aranıyor. Ayrıca hacker hakkında henüz bir ipucu bulamayan İngiltere polisi eleştirilerin odağı oldu. İşlerin bu kadar karışmasıyla birlikte görüntüler sosyal medyaya düşerek viral oldu.

İngiltere'de Hacklenen Elektrikli Tabelaların Sorumlusu Aranıyor
İngiltere’de Hacklenen Elektrikli Tabelaların Sorumlusu Aranıyor

Sosyal medya da kullanıcıların bazıları tabelaların ironi içerdiğini ve yapan kişinin haklı olduğunu düşünüyor. Diğer kullanıcılar ise bu yapılanın yanlış olduğunu savunuyor. Eleştirilerin artması ile insanlar buna izin veren yetkililerin kovulmasını istemeye başladı.

Gündemde bu kadar çok yer etmesinin ardından Hacker, tabelalarda değişikliğe gitti ve tabelalarda “Müdür Karen ile konuşmak istiyor musun” ifadeleri yer aldı. Hacker, İngiltere Polisi’ne beni bulmak için uğraşmayın çünkü ben sizim şeklinde mesaj gönderdi.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu