Güncel

Hızlı ve Öfkeli Sahneleri Servet Değerinde

Hızlı ve Öfkeli serisini herkes severek izliyor ve herkes sahnelerinin kalitesini biliyor. İlk başlarda düşük fiyatlı araçları modifiye ederek polislerden kaçma hikayesini anlatan film başarı gösterince seri başka bir hale geldi.

Hızlı ve Öfkeli seri olarak insanların kafasını karıştıran bir yapıya sahip. Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı filminde hüzünlü bir şekilde hayatını kaybeden Hun’u, Hızlı ve Öfkeli 5 filminde tekrardan görebiliyorsunuz.

Hızlı ve Öfkeli Sahneleri Çok Tehlikeli
Hızlı ve Öfkeli Sahneleri Çok Tehlikeli

Serinin en sevilen filmi ise Hızlı ve Öfkeli Tokyo Yarışı oldu. Seriyi sevenler bu filmin çok özel olduğunu belirtirken ülkemizde de en çok sevilen film olarak biliniyor. Film başarı gösterdikçe ve hayran kitlesi arttıkça çekilen sahnelerin kalitesi de artıyor. Doğal olarak kalite arttıkça maliyeti de artıyor. Hızlı ve Öfkeli sahneleri için bazen tren satın alınıyor bazen de büyük markaların sahte araçları. Seyircilerine kaliteli içerik sunan seri kaliteden ödün vermiyor.

Hızlı ve Öfkeli Sahneleri Büyük Bütçeler Harcanıyor
Hızlı ve Öfkeli Sahneleri Büyük Bütçeler Harcanıyor

Hızlı ve Öfkeli Sahneleri İçin Özel Araçlar Üretiliyor

Hızlı ve Öfkeli Dubai sahnesinde Ferrari ile kuleden kuleye atlanıyordu. Orada kullanılan Ferrari film şirketi tarafından üretilmişti. Ancak dublör arabalar bazı sahnelere yetmiyor. Hızlı ve Öfkeli serisini izleyenlerin çok iyi bildiği tren sahnesinde, pahalı ve modifiyeli araçlar trenden çıkarılmaya çalışılıyordu. Orada ki arabalardan Dodge Charger arabasının kullanıldığı sahnede 5 adet dublör araç kullanıldı ve bunların sadece ikisi sahneyi tamamlayabildi. Meşhur tren sahnesi için 25 milyon Euro harcandı.

Hızlı ve Öfkeli Dublör Arabaları Sahnelere Dayanamıyor
Hızlı ve Öfkeli Dublör Arabaları Sahnelere Dayanamıyor

Serinin en hüzünlü filmi Hızlı ve Öfkeli 7, serinin başından beri yer alan oyuncu Paul Wolker kaza geçirip hayatını kaybetmişti. Hızlı ve Öfkeli 7 sahneleri tamamlanırken çok zorluk çekildi.

Paul Wolker'ın Hayatını Kaybettiği Film
Paul Wolker’ın Hayatını Kaybettiği Film

Serinin teknik danışmanı, seri hakkında Hızlı ve öfkeli uçak sahneleri, yarış sahnelerinden daha kolay olmaya başladığını iletti. Teknik danışman, ayrıca zor sahneleri daha kolay çektiklerini ileterek filmin senaristine sistemde bulundu. Teknik danışman ek olarak seyircilerin en sevdiği sahnelerini Hızlı ve Öfkeli 6 sahneleri olduğunu belirtti. Buna çok şaşırdığını belirten danışman, bütün ekip olarak bu seri bittiği zaman en çok sevilen sahneler Hızlı ve Öfkeli 5‘in sahneleri olacağını düşünüyorlarmış.

Hızlı ve Öfkeli Sahnelerin Zorluğu

Hızlı ve Öfkeli 9 filmi yayın tarihi ertelenmişti ve filmin 2021 yılında gösterime gireceği iddia ediliyor. Covid-19 virüsünden dolayı diğer sinema filmleri gibi dijital platformlarda yayımlanması planlanıyor. Netflix’in film için yapımcılarla görüştüğü iddia ediliyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu