OyunRPG

Hogwarts Legacy 1 Yıl Ertelendi

2021 yılı içerisinde kullanıcıların karşısına gelmesi beklenen yeni RPG oyunu Hogwarts Legacy, 2022 yılına ertelendi. Oyunun geliştiricileri, oyun severlere en iyi deneyimi sunabilmek için biraz daha oyun üstünde çalışma yapmaları gerektiğini belirtti.

Bilindiği üzere PlayStation 5’in lansman etkinliğinde PS5’e ek olarak bazı nefes kesici oyunların da tanıtımı yapılmıştı. Bu oyunların içerisinde tüm dikkatleri üzerinde toplayan tek oyun, Harry Potter serüveninde geçecek olan Legacy adlı oyun olmuştu.

Oyun ile alakalı yeni bir fragman yayınlanmış ve Legacy’nin 2021 yılı içerisinde oyun severlerle buluşma gerçekleştireceği açıklanmıştı. Fakat oyunun resmi sosyal medya hesabından bir duyuru paylaşım yapıldı ve Legacy’nin 2022 yılına ertelendiği duyuruldu.

Harry Potter Serisinden Önce Geçecek Olan Hogwarts Legacy 2022 Yılına Ertelendi
Harry Potter Serisinden Önce Geçecek Olan Hogwarts Legacy 2022 Yılına Ertelendi
Hogwarts Legacy Ertelendi

Hogwarts Legacy Resmi Açıklaması

Oyunun resmi sosyal medya hesabında paylaşılmış olan resmi açıklamada, oyunun geliştiricileri şu sözlere yer verdi; “PortKey Games geliştiriciliği altında olan Hogwarts Legacy için verilen objektif tepkilerden dolayı dünyanın dört bir tarafındaki hayranlara teşekkürlerimizi sunarız. Bütün oyun severler ve Büyücü Dünyası’na mahcup olmamak adına mümkün olan en iyi deneyimi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Bizim için önemi yüksek olan bu oyuna gerekli zamanı tanımaya karar verdik. Legacy, 2022 yılında oyun severlerle buluşacak.”

RPG türünde oyun severlerle buluşacak olan oyun, orijinal kitap serisi ve Fantastik Canavarlar filmlerinin oldukça gerisinde olacak. Ek olarak oyun 1800’lü yıllarda geçecek. Seri ile alakalı çok fazla tarihi sırrı ortaya çıkartacak olan bu oyun, isminden de görüldüğü üzere büyücülük okulu Hogwarts’da oynanacak. Oyun, PlayStation 5 lansmanında oyun severlere duyurulmuş olsa da aynı zamanda diğer tüm platformlarda da oynanabilir olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu