Güncel

HomePod Mini İphone 12 ile Birlikte Tanıtıldı

Apple ilk akıllı hoparlörü HomePod’un yanına HomePod Mini adında yeni bir akıllı hoparlör getirdi. Modelin tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji devi Apple İphone 12 etkinliğinde uzun zamandır satışa sunulması beklenen HomePod Mini’yi satışa sundu. Uzun zamandır satışta olan 300 Dolarlık HomePod ‘un tam olarak küçültülmüş bir versiyonu olan ve daha çok kullanıcıya ulaşmak için iyi bir seçenek olan HomePod Mini, sahip olduğu mikrofonları ile eviniz için siri işlevi görüyor. İşlemci tarafında Apple S5 işlemci kullanan HomePod Mini göründüğü üzere silindirik bir yapıya sahip ve oldukça zarif görünüyor. Cihaz birden fazla hoparlöre sahip ve bu sayede 360 derece ses verebiliyor. Ve oldukça net bir sese sahip hatta Apple HomePod Mini’nin bu boyutlarda en iyi ses veren hoparlör olduğunu iddia etti.

HomePod Mini Tanıtıldı
HomePod Mini Tanıtıldı

Dışı serinin diğer modeli HomePod gibi örgülü tasarımla gelen cihazın üst kısmında ise dokunmatik bir yüzey bulunuyor. Burada yer alan + ve – kısımları ile kolayca ses arttırılıp azaltılabiliyor. Siri ile birlikte oldukça üst düzey özellikler sunan ve evdeki kişileri kişilerin sesleri ile ayırt edebilen HomePod mini computational audio teknolojisi ile birçok sesi optimize edebiliyor. Burada oldukça detaylı ses analizlerini çok kısa zamanda yapabiliyor. Apple ayrıca Intercom özelliği ile bir HomePod’dan diğerine ses aktarımını sağlayabiliyor. Cihazın Amerika satış fiyatı ise 99 dolar.

HomePod Mini Tanıtıldı
HomePod Mini Tanıtıldı

İphone 12 lansmanın da konuşan Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers  HomePod mini müşterilerin bir akıllı hoparlörden isteyeceği her şeyi sunuyor; müzik dinlemek için muhteşem bir ses kalitesi, evdeki herkese kişisel bir deneyim sunan birinci sınıf akıllı yardımcı ve her Apple ürünü gibi HomePod mini de gizlilik ve güvenlik gözetilerek tasarlandı açıklamasında bulundu. Ayrıca sözlerine şöyle devam etti; HomePod mini, bir Apple aygıtı olan herkes için mükemmel bir akıllı hoparlör seçeneğidir.

Cihazın Türkiye’de Satışı Yok

Cihaz tıpkı aynı serideki HomePod gibi Türkiye’de satışa çıkmayacağı duyuruldu. Bu duyurunun ülkemiz kullanıcılarını oldukça üzeceğe benziyor Bu duyurunun nedeni olarak Apple’ın Türkiye’de ki HomePod satışlarının yeterli seviyede olmayacağını düşündüğü için cihazları Türkiye Pazarına koymadığı iddia ediliyor. Fakat bu bir iddiadan ibaret. Belki de önümüzde ki günlerde HomePod Miniyi Türkiye’de satışta görebiliriz.

 Ülkemizde ki Iphone 12 Türkiye fiyatlarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. buradan öğrenebilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu