Android

Honor Google Servislerini Kullanabilecek

Çinli teknoloji şirketi Huawei alt markası olan Honor‘u sattı. Honor artık Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd şirketine ait. Olayların ani gelişmesi ile birlikte Honor kullanıcıları güncelleme konusunda endişe yaşamışlardı. Yapılan açıklamalar ile birlikte Honor, kullanıcıları için endişelenecek bir şey olmadığı ifade edildi.

Çünkü Huawei için çalışan 7000 kişi, şirketin el değiştirmesi ile birlikte yeni şirkete geçecekler. Kullanıcılar, kendi hesaplarını kullanmaya devam ederken Magic UI güncellemeleri de sunulmaya devam edecek.

Honor Google Servislerini Yeni Ürünlerinde Kullanabilecek

Honor Google Servislerini Kullanabilir
Honor Google Servislerini Kullanabilir

Honor, satış sonrası desteklerde de bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Ancak firma el değiştirdikten sonra alınacak tüm ürünler için hizmetler, Honor’un yeni servisi ile devam edecek. Bunların dışında, bundan sonraki zaman içerisinde piyasaya sürülecek olan bütün Honor cihazlarıa, Google Servisleri eşlik edebilir. Çünkü artık Huawei, Honor’un üzerinde herhangi bir yetki alanına sahip değil.

ABD’nin Huawei’ye yönelik uygulamış olduğu ambargo kararı, şüphesiz ki Honor’u da baskı altına almıştı. Ancak son olaylarla beraber Honor, Huawei’nin neden olduğu zincirleri kırmış durumda. Yani firmanın, artık Huawei ile bir alakası yok ve Google ile bir anlaşmaya varabilir. Böylelikle şirket, Huawei’nin teknolojilerini son tüketiciye kadar ulaştırma imkânına sahip. Ancak şu an için şirketlerin nasıl bir yol izleyeceği belirsiz durumda.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu