Android

Honor Qualcomm İle Anlaştı

Çinli teknoloji firmalarından Huawei alt yapısında gelişme gösteren Honor, tamamıyla Huawei ile ayrılma yaşadıktan sonra kendi yolunu çizmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ilk telefonunu kullanıcılarına sunan Honor, oldukça güzel özellikleriyle birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

Honor Qualcomm İle Anlaşma İmzalamasının Ardından Kendisini Sağlama Almak İçin Diğer Teknoloji Devleri İle De Anlaşma İmzaladı
Honor Qualcomm İle Anlaşma İmzalamadı

Honor Qualcomm’un Snapdragon İşlemcisini Kullanacak

Honor, 22 Ocak tarihinde yapmış olduğu Çin’deki lansman etkinliği sırasında şirketin kendi yolunu çizmesi sonucunda ilk telefonu Honor V40’ı kullanıcıları için duyurdu. Honor V40′ın, ilk satışını kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmesi ve oldukça yüksek satış rakamlarına ulaşması sayesinde şirket beklentileri oldukça yükseltti.

Reuters’ın sunmuş olduğu bilgilere göre Honor CEO’su George Zhao, şirketin yalnızca Qualcomm ile değil, Intel ve MediaTek gibi büyük mobil işlemci firmaları ile de ortak bir anlaşma imzaladığını duyurdu.

Honor Qualcomm ve diğer firmalar ile işlemci kısmını güvence altına almanın yanına ek olarak; çeşitli sistemler için AMD, Microsoft, Samsung ve Sony gibi büyük üretici firmalarla da ortaklık anlaşmaları imzalamıştı.

Zhao yapmış olduğu açıklamada, “ Geçmiş olduğumuz son beş ay, Honor için oldukça zor ama bir o kadar da başarılı oldu” dedi.  Yapmış olduğu diğer bir açıklamasında ise: iki şirketin ayrılması ile birlikte Honor, dünya çapında piyasaya yayılmasına ek olarak orta ve üst seviye pazarlara gireceğini de söyledi.

Benzer bir şekilde şirket ekosistem kurmaya yönelik çalışmalarına başladı. Böylece, akıllı TV’ler, akıllı saatler, dizüstü bilgisayarlar gibi farklı farklı ürünlerin lansmanını kısa bir süre içerisinde görebiliriz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu