Güncel

Honor ve Huawei Tamamen Ayrıldı

Amerika Birleşik Devletlerinin uyguladığı ambargo nedeniyle zor günler geçiren Huawei, geçtiğimiz kasım ayında Honor’u Shenzhen Zhixin New Information Technology’ye satmak zorunda kalmıştı. Bu satışın temel amacı Honor’un bir marka olarak ticari hayatına devam edebilmesini sağlamaktı. Yaşanan gelişmeler sonucunda ise Honor piyasaya yeni bir telefon sürmeye hazırlanıyor.

Honor ve Huawei Tamamen Ayrıldı
Honor ve Huawei Tamamen Ayrıldı

Honor’un yeni akıllı telefonunu piyasaya sürmesine az bir zaman kala Honor ve Huawei’in bağlarının tamamen kopmasına neden olacak bir gelişme yaşandı. Çin’de hizmet vermekte olan ve Huawei’ye ait olan vmall.com’dan Honor’a ait olan bütün cihazlar kaldırıldı. Vmall’da Honor’a ait arama yapıldığında ise kullanıcılar Huawei ürünlerini satın almaya devam edebilirsiniz.’ cümlesi ile karşı karşıya kaldılar.

Honor Kendi Dijital Mağazasını Açmaya Hazırlanıyor

Çin’den kimi kaynaklara göre Honor şuan kendi Honor Mall’u üzerinde çalışıyor. Henüz geliştirilme aşamasında olan online mağaza henüz hizmet veremese de Honor’un satışlarının bu kanalda başlayacağı düşünülüyor.

Bu gelişmeler  Honor ve Huawei arasındaki bağları zedelemiş gibi gözükse de aslında Honor’un üst düzey yetkilileri hala işlerinin başında devam ediyorlar. Bunun temel nedeni ise Huawei ile Shenzhen Zhixin New Information Technology arasındaki satış anlaşması tamamen çalışanları korumacı bir anlaşma olarak yapılması. Sonuç olarak Honor üzerinde hala Huawei esintilerini görmek mümkün. Buna örnek olarak Honor’un çıkarmayı düşündüğü Honor V40‘ıın Huawei P40 pro ile olan benzerliği de gösterilebilir. 

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu