K-Pop

How You Like That ile Yeni Bir Rekor

K-pop dünyasının oldukça sevilen grubu BLACKPINK, “How You Like That” ile bir rekor daha kırdı. How U Like That 26 Haziran 2020’de yayınlandı ve tüm dünyada 700 milyon kez izlenmesi sadece 6 ay sürdü. Bu durum da BLACKPINK’i k-pop kız grubu olarak olağanüstü bir noktaya ulaştırdı.

BLACKPINK How You Like That

How You Like That Tek Başarı Değil

Grubun üyeleri, Jisoo, Rosé, Lisa ve Jennie, son aylarda kaydettiği tüm rekorlarla bir kez daha K-pop dünyasının zirvesinde olduklarını kanıtladı. “How u Like That”, 700 milyon görüntülemeyi aşarak bir K-Pop kız grubu tarafından en hızlı yükselen müzik videosu olarak taçlandırılmadan önce, taht “Ddu-Du” ‘ya aitti. Ddu-Du Ddu-Du’nun, YouTube’da kilometre taşına ulaşması yaklaşık 8 ay sürdü.

Öte yandan BLACKPINK’in bu ayın sonlarında gerçekleşmesi planlanan dijital konseri The Show, Güney Kore’de COVID-19 vakalarının ani artışı nedeniyle ertelendi. Bu düzenleme doğrultusunda sevilen dörtlü, 31 Ocak 2021’de konser vereceğini duyurdu. K-Pop yıldızları, hayranları da dahil olmak üzere, konsere dahil olan herkesin güvenliğinin bir öncelik olduğunu ifade eden duyuru paylaştı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu