Dijital PazarlamaAndroidGüncel

HTC Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Geliştiriyor

Son yılların en sessiz telefon üretici markalarından birisi olan HTC’nin yeni akıllı telefon üzerinde çalışmalar yaptığı ortaya çıktı. Firmanın ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne 31 Aralık günü sunulmuş olan patentin onay aldığı ifade edildi. Patent verilerine bakıldığında ise HTC’nin dikey şekilde katlanabilen bir akıllı telefon tasarımıyla teknoloji dünyasına adım atacağını gösteriyor. Akıllı telefon üreticisi HTC’nin onaylanan bu patenti, telefonun katlanması özel bir sistem kullanacağı söyleniyor. Öte yandan tahminlere göre bu tasarım sonucunda telefonun neredeyse her yeri ekran olarak sunulacak gibi duruyor.

HTC Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Geliştiriyor
HTC Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Geliştiriyor

HTC’nin patentinde katlanabilir telefonun teknik özelliklerine dair bir bilgi maalesef yok. Ancak şirketin bu telefonu üst düzey bir model olarak göstermesi bekleniyor. Bu demek oluyor ki teknik özellik bakımından telefon üst segment bir cihaz olarak tanıtılabilir. Bunun yanı sıra bu patent ile telefonun hiçbir tuşunun fiziksel tuş olarak belirlenmediğini söyleniyor.

HTC’nin bu yeni cihazının geleceği için şu net bir şey söylemek zor. Şirketin patentini onaylattığı bu akıllı telefonun ticari bir ürün haline getirebilmesi olası duruyor. Ancak HTC’nin işleri planladığı gibi gitmez ise firma bu tür eşsiz bir tasarımdan vazgeçebilir.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu