Güncel

Huami Türkiye’ye Geliyor

Huami Teknoloji devi Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji klasmanındaki alt markalarından biri. Marka resmi olarak Türkiye sektörüne giriş yapmayı düşünüyor. Akıllı saat ve bileklikleriyle adını duyurmuş olan markanın Türkiye pazarına gelmesi ile alakalı resmi açıklamayı gelecek günlerde yapması bekleniyor. 

Aslında Huami’nin Amazfit serisi akıllı bileklik ve akıllı saatleri Türkiye’de zaten herkes tarafından tanınıyordu. Fakat şu sürece kadar bu ürünler Xiaomi Amazfit olarak piyasada satışa sunuluyordu. Huami’nin Türkiye pazarına gelmesiyle birlikte Amazfit markalı akıllı saat ve akıllı bilekliklerin piyasada ki satışı, servis ve kampanya faaliyetleri gibi tanımları Xiaomi’den Huami’ye geçecek.

Huami Türkiye'ye Geliyor
Huami Türkiye’ye Geliyor

Huami Türkiye Hakkında Merak Ettikleriniz

Açıklanan bilgilere göre Huami’nin Türkiye’deki yönetici, Murat Sungur Özkan olacak. Geçtiğimiz yıllarda Meizu Türkiye müdürü olan Özkan, Çin merkezli akıllı telefon üreticisi olan Meizu’nun Türkiye’de insanlar tarafından fiyat/performans markası olarak tanınmasını sağlamıştı. Özkan’ın Huami ile benzer bir başarı yakalayıp yakalayamayacağını hep beraber bekleyip göreceğiz.

Amazfit, 2020’nin ilk çeyreğinde Endonezya, Hindistan, İtalya ve İspanya gibi fiyat/performans ürünlerinin daha pahalı cihazlara kıyasla fazla ilgi gördüğü pazarlarda en popüler akıllı saat markası olmayı başarmıştı. Ülkemizde ise nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu