Android

Honor Satıldı

Huawei’in alt markası olan Honor satıldı ve bu ikilinin arasında olan ticari ilişki bitti. Huawei, orta segment telefon modelleri ile bilinen bu markayı şirketler birliğine sattı.

ABD ile yaşamış olduğu ticari gerginliğin kötü etkilerinden kurtulmaya çalışan Huawei, alt markası olan Honor’dan vazgeçtiğini söyledi.

Huawei'in Alt Markası Honor Satıldı
Huawei’in Alt Markası Honor Satıldı

Ham madde tedariği konusunda Trump yüzünden sıkıntılar çeken Çinli firma, Honor ile yollarını maddi sıkıntılardan dolayı ayırdığını halka açıkladı. Bundan sonra Huawei’in, Honor üzerinde yaptırım gücü olmayacak.

Honor, akıllı telefon üretmek için sıfırdan başlayacak. Bu kapsamda Honor’un Huawei’den hiçbir konuda destek almayacağını görebiliriz. Çinli teknoloji devi Huawei, bu hamlenin Honor için hayatta tutunmak adına büyük bir fırsat olacağını düşünüyor.

Honor Satıldı ve 70 Milyon Adet Sevkiyat Yaptı

Söylentilere göre Honor tarafından yapılan sevkiyatlar 17 kasım 2020 itibarı ile yılda 70 milyon adetin üzerine çıktı. Bu ayrılık kararının kendisine ait olan ek olarak sosyal medya hesabı ile paylaşan ve sızdırdığı haberlerle tanınan Digital Chat Station, Honor tarafından üretileceği duyurulan akıllı telefonların akıbetini bilmediğini söyledi. Birçok haber kaynağı artık Honor’un ABD yaptırımlarından etkilenmediğini belirtti

https://twitter.com/StationChat/status/1328490631883264002

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu