Güncel

Huawei Docs Tanıtıldı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın uzun bir süredir Çin’in en büyük şirketlerinden biri olan Huawei’ye karşı bir savaş açtığı biliniyor. Trump’ın açmış olduğu bu ekonomik savaş doğrultusunda şirketin ABD ürünlerini kullanmasını büyük bir ölçüde yasaklayan hükümet, Huawei’yi ev sahibi haline getiriyor. Huawei yapmış olduğu açıklama ile Microsoft Office ve Google Docs gibi metin düzenleme platformlarına rakip olması planlanan Huawei Docs uygulamasının tanıtımını yaptı.

Huawei Mobile Services Twitter hesabından duyurusu yapılan yeni ofis paketi ile tek bir noktadan birçok belge biçimine göz atılabilecek ve yeni dosyalar oluşturulup düzenlenebilecek. Bununla birlikte Microsoft Word, Excel ve PowerPoint dosyaları ile uyumlu olduğu belirtilen Huawei Docs, bahsi geçen uygulamalarda hazırlayıp kaydettiğiniz dosyaları sorunsuz bir şekilde açarak düzenleme yapılmasına olanak sağlıyor.

Huawei Docs: Yeni Ofis Paketi

Huawei Docs
Huawei Ofis Paketi

Huawei Docs, Document, Spreadsheet gibi kullanım açısından kolay olan bir ofis paketi. Kullanıcılarına, Microsoft Office uygulamaları gibi bilgisayarlarında hem çevrimiçi hem çevrimdışı düzenleme imkânı veriyor. Ayrıca Huawei Drive kullanarak çoklu cihaz senkronizasyonu ile dosyalarınızı eşitleyebiliyorsunuz.

Huawei firması ile ilgili merak ettiklerinizi ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

 

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu