Güncel

Huawei Honor Markasını Satmayı Düşünüyor

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri konumunda bulunan Huawei yakın zamanda yaşadığı birçok sorun ile gündeme gelmişti. Bu sorunlardan en büyükleri ise şirketin Android lisansının iptal edilmesi ve Amerika’nın şirkete uyguladığı yaptırımlar. Tabi ki bu sorunlar Huawei açısından büyük ekonomik sıkıntılara neden oluyor.

Son çıkan iddialar ise Huawei Honor markasını satmayı düşünüyor oluşu ve bu sebeple de Digital China Group ile görüştüğü ve Honor alt markasını satmak istediğini söylediği iddiası. Anlaşma büyük olasılıkla 25 milyar yuan veya 3,7 milyar dolar olacak. Ama şu an da kesin bir bilgi yok.

Huawei Honor Markasını Satmayı Düşünüyor.
Huawei Honor Markasını Satmayı Düşünüyor

Honor markası 2013’te piyasaya çıktı. Daha çok orta alt segment telefonların üretimine odaklandı. Bu açıdan dünyada da başarılı olduklarını da söylemek mümkün. Fakat son yapılan açıklamalar göz önünde tutularak Huawei’nin ekonomik açıdan zor günler geçirdiğini ve Honor alt markasını satarak yüksek segment akıllı cihaz üretimini arttıtmayı hedeflediği ifade ediliyor.

Huawei Honor Markasını Satmasının Nedenleri

İlginç bir detay ise firmanın markayı Digital China Group’a satarak Honor markasını herhangi bir olası yaptırımdan korumak istemesi. Eğer Honor markası satılabilirse Huawei ile hiçbir bağlantısı kalmayacağı için gelebilecek yaptırımlardan korunmuş olacak.

Huawei Honor markasını satmayı düşünüyor olmasında ki bir diğer neden de Huawei’nin seneye kendi işletim sistemine geçecek olması. Olası bir satış durumunda Honor markası için ayrılacak her hangi bir üretim maliyetinin de bu şekilde önüne geçilecek.

Teknotomy Android dünyasına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmak için hemen tıklayın.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu