Android

Huawei Mate 40E Kirin 9000E ile Gelecek

Huawei, son çıkarmış olduğu seriye Huawei Mate 40E isimli yeni bir telefonunu daha ekleyecek. Geçtiğimiz aylarda Huawei’nin düzenlemiş olduğu Online Global Launch Event’te tanıtılmış olan Huawei Mate 40 serisi, dört farklı modelle birlikte kullanıcılar ile buluşmuştu. Seride; Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+ ve Mate 40 RS Porsche Design modelleri vardı.

Huawei Mate 40E ile İlgili Ortaya Çıkan İddialar

Mate 40E, Huawei Mate 40 serisinin başlangıç modeli olan Mate 40‘la bazı farkları dışında neredeyse aynı özellikleri paylaşacak.

Huawei Mate 40 ve yeni Mate 40E’yi arasında ayıracak ufak bir nokta olacak. Söylenilen iddialara göre telefon, Mate 40’taki Kirin 9000 işlemci setinin yerine Kirin 9000E işlemci setine sahip olacak. Bu da yeni gelecek olan Mate 40E’nin Mate 40 serisinin başlangıç modeline göre daha düşük bir performans sergileyeceği anlamına geliyor.

Huawei Mate 40E Kirin 9000E İle Gelecek
Huawei Mate 40E Kirin 9000E İle Gelecek

Huawei Mate 40 serisi geçtimiz ekim ayında kullanıcılar ile buluşmuş olsa da serinin 3 adet telefonu maalesef ki dünya çapında kendilerine ait bir yer bulamadılar. Çünkü Huawei’in sadece Mate 40 Pro modeli bütün dünya çapında piyasaya sürülmüştü. Geriye kalan diğer modeller ise Çin pazarına özel kalmıştı. Dolayısıyla yeni gelecek olan Mate 40E’nin dünya çapında satılıp satılmayacağı konusunda şu an için kimse bir şey söylemiyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu