AndroidGüncel

Huawei Mate X2’nin Render Görüntüleri Paylaşıldı

Huawei yaptığı son işlerle adını duyurmayı başarmıştı. Şimdi ise 2021 yılının ilk aylarında tanıtması beklenen Mate X2 katlanabilir telefonunun render görüntülerini paylaştı. Hazırlanan bu render görüntüleri, geçtiğimiz günlerde onaylanan bir patente göre oluşturulmuş.

Akıllı telefon dünyasının katlanabilir teknoloji devrine geçiş yapması ile birlikte birçok firma bu alanda bir yarışa girdi. Çin merkezli teknoloji devlerinden biri olan Huawei, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu Huawei Mate X’dan sonra Mate X2’yi piyasaya sunmayı planlıyor.

Huawei, Mate X2’de Eleştiri Aldığı Noktayı Çözebildi Mi?

Huawei Mate X2 hakkında bilinen özelliklerden bir tanesi telefonun, katlanma şeklini düzeltecek olmasıydı. Mate X2, şirketin ilk telefonunun aksine içe doğru bir defter tarzında katlanacak

Mate X2 Patent
Mate X2 Patent

Yakın bir zaman içerisinde Huawei’nin, 2019 yılının Ağustos ayında aldığı bir patent, internet üzerinden paylaşılmıştı. Patent, geçtiğimiz gün 25 Eylül 2020 tarihinde ise onay almıştı. Bu patent Huawei’nin yeni katlanan telefonunda göreceğimiz tasarımsal özelliği bize önceden sunuyor.

Böyle düşünen LetsGoDigital, Huawei Mate X2 olarak karşımıza çıkması beklenen bu telefonun patentteki resmine uygun bir şekilde modelleyerek render görüntülerini paylaştı. Ortaya çıkan cihaz, Huawei’nin bu aralar klasikleşmiş telefon tasarımının büyük ekranlı versiyonuydu.

Patentte ve render’da görünenlerden yola çıkarak telefonun katlanmış durumdayken ön kısmını tamamını kaplayan bir ekrana sahip olacak. Telefonun ön kamerası da bu ekranın sol üst köşesinde yer alacak. Telefonun büyük ekranında ise kameraya yer verilmeyeceği düşünülüyor.

Mate X2 render
Mate X2 render

Huawei’nin yeni katlanan telefonu hakkında şu ana kadar paylaşılan kesin bir bilgi yok. Ancak akıllı telefonun yılsonuna kadar piyasaya sürülmesinin veya tanıtmalarının zor olduğu söylenilebilir. Telefon yüksek ihtimalle 2021 yılının ilk zamanlarında tanıtılacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu