Güncel

Huawei Oyun Konsolu Gelebilir

Oyun konsolu denildiği zaman akıllara yıllardır Playstation ve Xbox serisi gelmekte. ABD ile aralarındaki sıkıntılardan sonra kendi başına ayakta kalmaya çalışan Huawei oyun konsolu yapabilir. Oyun sektöründeki pastadan pay almak isteyen Huawei’in, bir oyun konsolu için işe giriştiğini fakat öncesinde dizüstü bilgisayar ile oyun severlerin karşısına çıkacağı söyleniliyor.

Huawei Oyun Konsolu ve Oyuncu Laptopları Yapabilir
Huawei Oyun Konsolu ve Oyuncu Laptopları Yapabilir

Huawei Oyun Konsolu ve Bilgisayar

Firma, Honor Hunter V700 ile aslında en başta dizüstü bilgisayar adımını atmıştı. Fakat Honor ile yaşanılan ayrılıktan sonra konu en başa dönmüş oldu. Böylelikle Huawei’in çıkartacağı dizüstü bilgisayarların bu yılsonuna kadar piyasaya gelmesi beklenirken konsol kısmı hakkında hala daha toplu bir bilgi yok.

Söz oyun konsolları olduğu zaman çoğu kişinin aklında bulunan fikir yeterli oyun yoksa o konsolu almaya gerek olmadığıdır. Çünkü elinizde en iyi donanım dahi olsa oynayacak çeşitli oyunlar yoksa bir süre sonra en iyi donanım olmasının bir anlamı kalmıyor. Bu yüzden çoğu oyuncu PS5 içeriklerinin artmasını bekleyip öyle satın almayı planlıyor.

Playstation ve Xbox’a rakip olması beklenen konsolun hangi işlemci kullanacağı da belirsizliğini koruyor. AMD, Zen tabanlı CPU’lar üretmek için bundan birkaç sene önce Çinli şirketlerle iş birliği imzalamıştı. Hal böyle olunca gelecek olan konsolda benzer bir APU kullanılabilir. Fakat bazı bilgilere göre de Huawei oyun konsolu tarafında da kendi işlemcisini kullanacak.

Kendi işlemcisini kullandığı zaman firmanın içerik kısmında sıkıntıya gireceği düşünülüyor. Ancak bu konu hakkında da hala daha net bir bilgi yok.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu