Android

Huawei P50 Tasarımı Ortaya Çıktı

Huawei’nin gelecek olan üst seviye telefonu P50, ilk kez 3 boyutlu modellemelerle görüldü. Şirketin patentini almış olduğu tasarımın üç boyutlu hale getirilmesiyle oluşturulan görseller, Huawei’nin bu kez farklı bir kamera tasarımı kullanacağını gün yüzüne çıkartıyor. Ancak bu tasarım, simetri hastalığı olan tüketicileri üzebilecek türden.

Sızdırılan görüntülere göre Huawei, P50’in ekranında kavisli bir tasarıma yer verecek. Bu ekran, hap şeklindeki ön kamera için delikli bir tasarıma sahip olacak. Bu da Huawei P50’nin çift ön kameraya sahip olacağının göstergesi. Huawei sevenleri bekleyen sürpriz ise telefonun arka kısmında yer alıyor. Şirket, alıştırmış olduğu daire şeklindeki kamera kurulumunu ilk defa kesik bir tasarım ile sunacak.

Huawei P50 Tasarımı
Huawei P50 Tasarımı Ortaya Çıktı 1

Huawei P50 Çıkış Tarihi

Huawei’nin içinde yer aldığı zor durum, şirketin dengesini de bozuyor. Söylentilere göre Huawei, yeni üst seviye telefonu P50’yi, 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya sürecek. Ayrıca bu telefonda, kısa bir süre önce Türkiye pazarına giriş yapan Mate 40 serisine güç veren Kirin 9000 işlemcinin yer alacağı da söyleniyor.

Huawei, yaptığı açıklamalarda, Mate 40 serisinin Kirin işlemcilerle çalışan son ürün olacağını söylemişti. Ayrıca ortaya çıkan bilgiler ile birlikte, şirketin elinde bulunan tüm Kirin 9000 işlemcilerin Mate 40 serisinin üretilmesi için ayrıldığını gösteriyordu. Yeni söylentiler ise durumun böyle olmadığını, P50 serisinin de Kirin 9000’den güç alacağını söylüyor.

Huawei markası ile ilgili güncel gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu