Güncel

Huawei Şarj Patentini Aldı

Çin merkezli Huawei şirketi, diğer şirketler gibi müşterilerin dikkatini çekmek için yeni teknolojik ürünler çıkarmaya çalışıyor. Huawei rakibi Xiaomi şirketinin yakın zamanda çıkardığı Mi Air havada şarj özelliğini kendisi de almak çalışmalara başladı. Huawei Mi Air’den farklı özellikler eklemeye çalıştı ve ilk olarak Mi temassız şarj aletinin mesafesini artırdı. Şirket temassız şarj aleti ile ilgili işlemleri bitirdikten sonra patentini almak için başvurdu.

Huawei Şarj Patentini Aldı
Huawei Şarj Patentini Aldı

ITHome şirketinin hazırladığı haberdeki verilere göre patent, CN112564295A patent numarası ile yayınlandı. Günümüzde kullanılan kablosuz şarj etme teknolojisi, iki bobinin birbirinin tam karşısına yerleştirilmesini gerektirmekte ve bu iki bobin birbirinin tam karşısına yerleştirilirken aralarındaki mesafe gücü aktarmak amacıyla olabildiğince az oldu. Bu da mesafeyi büyük oranda kısıtladı.

Huawei Şarj Patenti Hava da Şarj Edebiliyor

Bu patenttin içerisinde yer alan teknoloji ise Huawei şirketinin açıkladığına göre demir, alüminyum, bakır ve diğer alaşımlarla çalışabiliyor. Ayrıca bu teknoloji, insanlar, hayvanlar, toprak ve su gibi cisimlerin iletkenliği havanın iletkenliğinde fazla ise her objeyi veya maddeyi kullanarak temassız şarj aletinin mesafesini üst düzeye çıkarabiliyorsunuz.

Huawei Şarj Patenti Hava da Şarj Edebiliyor
Huawei Şarj Patenti Hava da Şarj Edebiliyor

Huawei şirketinin bu teknoloji ile neler yapabileceği konusunda ise bazı teoriler var. Huawei şirketi, bu patentteki teknoloji ile kablosuz şarj etme mesafesini artırabilir ise akıllı bileklik ve saatler gibi giyilebilir cihazlarını bileğimizden çıkarma ihtiyacını ortadan tamamen kaldırabiliyor. Bu patentin alınması durumunda Huawei telefonlarınız elinizdeyken herhangi bir kablo kullanmadan rahatça şarj etmiş oluyorsunuz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu