Güncel

Huawei Türkiye Yatırımları Hakkında Konuştu

Ülkemize yatırım yapacağını açıklayan Huawei Türkiye İş Ortakları Konferansını, 9 Nisan Cuma günü online olarak gerçekleştirdi. Konferans başlangıcında açıklamalar yapan  Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li sözlerine ortaklarına teşekkür ederek başladı ve sağlıklı bir çalışma sisteminin oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

Huawei Türkiye Yatırımları Hakkında Konuştu
Huawei Türkiye Yatırımları Hakkında Konuştu

Konferansa katılan Huawei yetkilileri hem konu hakkındaki görüşlerini açıkladılar hem de gelen sorulara yanıt verdiler. Gelen sorulara toplu bir cevap veren Genel Müdürü Jing Li “Huawei birçok zorlukla karşı karşıya kaldığı 2020’de de büyümesini sürdürdü. Huawei’in 2020 satış geliri 136,7 milyar dolara ulaşırken, şirket yıllık bazda %3,8 oranında büyüdü. Huawei bu büyümeyi Türkiye’de de başarıyla sürdürdü. Huawei’in başarısı sadece Huawei çalışanlarının çabalarına değil, iş ortaklarının büyük desteğine de bağlıdır” açıklamalarını yaptı.

Huawei Türkiye İçin Yatırım Yapmaya Devam Edecek

Genel Müdürü Jing Li açıklamalarına “Gelecekte de Türkiye’ye yatırım yapmaya ve BT sektörüne katkı sağlamaya devam edeceğiz. İş ortaklarımızın sağlıklı bir işbirliği ekosistemi oluşturmak için Huawei ile birlikte çalışmaya devam etmesini arzu ediyoruz. Huawei, iş ortaklarının dijital platform ve araçlarla proje yönetimi yeteneklerini geliştirmelerine, operasyonel verimliliklerini artırmalarına ve iş süreçlerini basitleştirmelerine destek olmaya devam edecek. İş ortaklarımızla birlikte yeni iş alanlarını genişletecek ve yeni işbirliği modelleri geliştireceğiz.” diyerek nokta koydu.

Konferansa katılan yöneticilerin açıklamalarına göre Türkiye’de ki merkezin 700 mühendise iş olanağı sağlayacağı söylendi. Ayrıca ülkemize olan yatırımlarının devam edeceği de söylendi

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu