Güncel

Huawei ve Sony Kamera Sensörü Konusunda Anlaştı

Huawei geçen yıl varlık listesine girmeyi başarmış ve adından oldukça fazla söz ettirmişti. Daha sonra Amerika Birleşik Devletlerinin Huawei’ye yaptırım uygulaması şirkette küçük çaplı bir gelir kaybı yaratsa da şu an da şirket inanılmaz bir hızla büyüyor. Bu artışı gören bir çok şirkette Huawei ile birlikte bir üretim anlaşması yapma arayışına girdi ve ABD’den onay almak için çalışmaya başladılar. Buna bir örnek olarak geçtiğimiz günlerde Huawei ve Sony kamera sensörü konusunda anlaşma sağladı.

Açıklanan rapora göre kamera görüntüleme sensörleri konusunda dünyanın önde gelen iki şirketi olan Omnivision ve Sony uzun uğraşlar sonunda Amerika Birleşik Devletlerinden onay aldı ve artık  ürünlerini Huawei Technologies’e gönderebiliyor.

Huawei ve Sony kamera sensörü
Huawei ve Sony kamera sensörü

Huawei ve Sony Kamera Sensörü Anlaşması Şirketler İçin Ne İfade Ediyor?

Yüksek kamera performansı şirketin yüksek segmentteki Mate serisi ve p serisi akıllı telefonlarının başarısının altında yatan temel neden olarak gösterilmekte. Bu gelişme ile birlikte Huawei kamera üretiminde oldukça rahatlayacak ve yeni telefonlarda kamera üretimi ile ilgili sorun yaşamayacaktır.

Samsung ve SK Hynix da dahil olmak üzere 300’den fazla şirket Huawei ile anlaşma yapabilmek için Amerika Birleşik Devletlerine başvuru yaptı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde ABD’nin 5G ile alakası olmayan konularda lisans izni verdiği ortaya çıktı.

Yaşanan haberlerden anında haberdar olmak Teknotomy güncel bölümüne bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu