Güncel

Hyundai’dan Çocuklar için Mini Otomobil

Elektrikli otomobil alanında yaptığı çalışmalar ile çağa ayak uydurmaya çalışan firmalardan birisi olan Hyundai, yeni teknolojiyi çocuklara benimsetme çabasına girdi. Firma yeni elektrikli otomobil serisinin tanıtımını yaparken hedef kitlesini çocuklardan yana seçti. Hyundai, elektrikli otomobilinin minik bir kopyasını çocuklar için yaptı. Firma bu minik otomobil serisi ile çocukların elektrikli otomobiller ile küçük yaşta tanışmasını hedefliyor.

Çocuklar için Mini Otomobil Hyundai
Hyundai’den Çocuklar için Mini Otomobil

Çocuklar için Mini Otomobilin Farkı Nedir?

Hyundai, çocuklar için ürettikleri elektrikli otomobilin tanıtımında, bu aracın şimdiye kadar yaptıkları en küçük elektrikli araç olduğunu belirtti. Henüz bir isim verilmeyen bu aracın tasarımıysa 2019 yılında çıkan EV Concept 45’ten esinlenilmiş görünüyor.

Teknik detaylara bakıldığında Hyundai tarafından çocuklar için mini otomobilin sıradan bir akülü araba olmadığı görülüyor. Bu araç içerisinde bulunan DC motoruyla saatte 7 kilometre hıza çıkabiliyor.

Çocuklar için Mini Otomobil

Hyundai’ın çocuklar için elektrikli otomobil tasarlamakta oldukça kararlı olduğunu aracın özellikleri çok net bir şekilde ortaya koyuyor. EAVC olarak bilinen duygusal uyum sağlama teknolojisi bu araçta da bulunuyor. Bu teknoloji ile otomobil, sürücüsü olan çocuğun yüz ifadesine göre ışık ve müzik ayarı yapıyor.

Son zamanlarda çocuklar için elektrikli mini otomobiller oldukça yaygın bir hale geldi. Hyundai’dan önce Bugatti ve Tesla’da çocuklara yönelik araçlar tasarlayıp, satışa sunmuştu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu