K-Pop

BTS, Hyundai Ioniq’in Tanıtımını Yapacak

Kafanızı daha fazla karıştırmadan önce bahsi geçen “K-Pop” kelimesinin ne olduğunu sizlerle paylaşalım. Günümüzde internetin her köşesinde karşılaşabileceğiniz bu kelime, Güney Koreli pop şarkılarına verilen bir isimden ibaret. Bu sebeple, türün en popüler gruplarından biri olan BTS’in Hyundai ile reklam filmi çekmesi haber niteliği taşıyor.

Ioniq
Hundai Ioniq

Güney Koreli üretici, ülkemizde de yılın otomobili seçilen Ioniq‘i artık bir model ailesi haline getireceğini açıklamıştı. İşte bu ailenin sedan üyesinin temel alacağı konsepti, ilgili video içerisinde görme şansımız oluyor.

Hyundai’ın Pazarlama patronu Wonhong Cho: “Umarım bu anlaşma markamızın hayran kitlesini çoğaltarak Hyundai’ın geleceğe olan bakışını net bir şekilde yansıtabilir.” açıklamasında bulundu.

Ioniq
Ioniq

Görünüşe göre Güney Koreli markanın planı da oldukça başarılı şekilde ilerliyor. Yaklaşık bir hafta önce YouTube’a yüklenen klip, şimdilerde 20 milyonu aşan izlenme sayısına ulaşmış durumda.

Hyundai Ioniq ailesinin ilk üyesi olacak Ioniq 5‘i 2021 yılında tanıtmayı planlıyor. 45 EV Concept’i temel alacak olan aracın ardından 2022 yılında klipte de gördüğümüz Prophecy tabanlı Ioniq 6 sedan kullancılar ile buluşacak. Ailenin en geç gelecek üyesi Ioniq 7 ise, 2024 yılında ortaya çıkacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu