Güncel

İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ücretsiz internet hizmet kotasını arttırdı. Artık internet kotasının öğrenciler için aylık 150GB boyutunda olacağını belirtti. 

Öğrencilere Müjde! İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek

Günlük 5 GB kota ile aylık toplam 150 GB boyutuna çıkarılan internet kütüphanelerdeki hizmeti noktalarından alınabilecek. Bu hizmet sayesinde öğrenciler sınavlarına hazırlanırken veya dersleri ile ilgili araştırmalarını yaparken herhangi bir kısıtlama ile karşı karşıya kalmayacak.

İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek
İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamasına şu cümlelere yer verildi:  ”24 Kasım da verilmesi planlanan bu internet hizmeti sayesinde tüm öğrenci ve vatandaşlar güvenli ve hızlı internet kullanımından kişisel gelişim ve dijital eğitim olanakları için istedikleri gibi faydalanabiliyor.”

Güçlendirilen altyapısı ile hizmet kalitesi arttırılan Türkiye’nin en büyük ücretsiz internet ağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin internet abone sayısı 4 milyon kullanıcıya ulaştı. Hâlihazırda 7 bin 679 erişim noktasında günlük ortalama 100 bin kullanıcıya hizmet veren İBB, kullanıcı sayısının yeni eklenecek noktalar ile daha da arttırılması hedefleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi internete, her gün ortalama 3 bin 700 yerli, 700 yabancı yeni kullanıcı kayıt oluyor.

Öğrencilere Müjde! İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek
Öğrencilere Müjde! İBB, Öğrencilere Aylık 150GB İnternet Verecek

Ücretsiz internet hizmetinden yararlanmak için kullanıcıların tek ihtiyacı akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar cihazları. Bu cihazlar ile ilgili internet noktalarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi internet kablosuz ağına bağlanılması yeterlidir.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu