Güncel

İBB Ücretsiz Tablet Dağıtmaya Başladı

Covid 19 Pandemisi hayatımızı bir çok açıdan etkiledi. Hepimiz evlerimize kapanmak zorunda kaldık. Okullar, restoranlar, iş yerleri kapatıldı. Online eğitim ve evden çalışma gibi yabancısı olduğumuz kavramlar hayatımıza girdi. Tabi bu durum internet ve elektronik cihazlara olan ihtiyacı da arttırdı.

Durum böyle olunca bilgisayar ,tablet gibi elektronik aletlere erişim sağlayamayan aileler için çeşitli yardım kampanyaları başlatıldı. Yardım kampanyası başlatan kurumlardan biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ydi. Geçtiğimiz senenin sonunda 40 bin tablet dağıtılacağını açıklayan İBB ücretsiz tablet dağıtmaya başladı.

İBB Ücretsiz Tablet Dağıtmaya Başladı
İBB Ücretsiz Tablet Dağıtmaya Başladı

İBB Ücretsiz Tablet Dağıtımı Nisanda Son Bulacak

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tablet dağıtımı hakkında yaptığı açıklamada tabletlerin daha önceden belirlenmiş ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını ifade etti. Buna ek olarak çocuk sayısı 3’e kadar olan aileler için 1 tablet çocuk sayısı 3’ten fazla olan aileler için ise iki tablet verileceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada öğrencilere dağıtmak için Vestelin V TAB Z1 modelinin tercih edildiği açıklandı. Tabletler hakkında da konuşan İmamoğlu tabletlerin yarısının Wifi destekli yarısının ise Sim kart destekli olduğunu söyledi.

Bunun nedeni ise kent genelindeki altyapı incelendiğinde bazı bölgelerde ki internet altyapısının çok yetersiz olduğu bu nedenle de WİFİ destekli tabletlerin sorun çıkartabileceği için böyle bir tercih yaptıklarını söyledi. Tabletler şubat ve mart ayı boyunca dağıtılacak. Nisana kadar tabletlerin sahiplerine ulaşması planlanıyor.

Bu ve buna benzer haberleri Teknotomy güncel adresinden ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu