IOS

iCloud Parolalar Chrome Uzantısı İçin Kullanılabilir

Apple, iCloud Parolaları Chrome uzantısıyla Windows’taki varlığını biraz daha genişletti. iTunes dışında Apple’ın Microsoft’un işletim sistemindeki en büyük teklifi dosyalar, fotoğraflar ve postalar için iCloud senkronizasyon istemcisiydi. Apple, bu uzantıyı geçtiğimiz pazar akşamı Chrome Web Mağazası’nda sessizce yayınladı. Bu sayede, Apple aygıtınızda oluşturduğunuz güçlü Safari şifrelerinizin aynısını Windows’ta Chrome ile kullanmanıza olanak sağladı.

iCloud Parolaları
iCloud Passwords Artık Chrome’da

iCloud Parolalar Sayesinde Şifrelerinizi Chrome’da Kullanmak Çok Kolay

Windows için iCloud’u, 12.0 sürümüne güncelledikten sonra, mevcut hizmetler listesinde yeni bir “Parolalar (Passwords)” bölümü göreceksiniz. İlerlemek için alt kısımda “Uygula (Apply)” seçeneğine tıkladığınızda, Chrome’un içine indirmek için bir iletişim kutusu açılacak. Uzantı, kullanıcılardan oturum açarken web sitesi ve e-posta adreslerini aşağıda listeleyecek ve “kullanmak için kaydedilmiş bir şifre seçmelerini” isteyecek.

Apple Parolalar
Apple Parolalar

iCloud Parolaları; iPhone’unuzda, iPad’inizde veya Mac’inizde kaydettiğiniz şifrelere erişim sağlar. Böylece parolalarınızı Windows bilgisayarınızda web sitelerini ziyaret ederken de kullanmanıza olanak tanır. iCloud Parolaları, Chrome’da yarattığınız yeni parolaları da iCloud Anahtar Zinciri’nize kaydeder. Böylece bu parolalar Apple cihazlarınızda da kullanılabilir. Ayrıca bu Chrome uzantısı, Apple’ın eski Windows 7 ve 8 PC kullanıcıları için olan diğer uzantısı iCloud Yer İşaretlerine de dahil edildi.

Kaynak
Apple’s iCloud Passwords extension for Chrome on Windows is now available

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu