Güncel

IMDB 2020’nin En İyileri

IMDB 2020’nin en iyileri sosyal medya çok konuşulan konu oldu, bazı dizi severler listedeki filmlerin bazılarının olmaması gerektiğini bazıları ise listenin güzel olduğunu savunuyordu. IMDB’nin ne olduğunu herkes biliyordur. IMDB puanı yüksek olan her film sizin de beğeneceğiniz anlamına gelmiyor. Zaten hem beğenilen hem de en çok oylanan filmler veya dizilerde bazen ön plana çıkabiliyor. Yüksek oylama alan lakin kimsenin beğenmediği filmler de bulunuyor. Yeni bir içeriği başlamak isteyen kullanıcılar genellikle ilk olarak IMDB puanına bakıyor.

Peki yeni bir film veya diziye başlamak istediğinizde çok fazla süre harcıyor ve film izleme isteğiniz kaçıyorsa Teknotomy ailesi olarak kategorilerde yer alan en iyi filmler sizlere sunuyoruz. Hem filmin konusundan bahsederek hem de filmin tanıtım videosunu yazımızda sizler için birleştiriyoruz. Bu sayede yeni bir film izlemek için uzun vakitler geçirmenize gerek kalmıyor.

IMDB 2020'nin En İyileri
IMDB 2020’nin En İyileri

IMDB 2020’nin En İyileri Neler Oldu?

IMDB 2020’nin En İyileri listesinde yer alan çoğu içeriğin Netflix‘te yayımlanması büyük bir reklam oldu. Kullanıcıların bekledikleri içeriklerin olduğu gibi bu listede olduklarına şaşırdıkları içerikler de yer alıyor.

1- The Boys

IMDB 2020’nin En İyileri listemizin ilk sırasında The Boys Filmi yer aldı. Konusu Amerika yapımı her filmde süper kahraman görüyoruz. Peki bu süper kahramanlar üne kendini kaptırır ve kurtarması gerekiyorken tam tersi davranıyorsa ne olur? Süper kahramanlığı yanlış kullanan süper kahramanları eski haline ya da onları kim ortadan kaldıracak? Süper kahramanların yaptıklarından sıkılan bir grup, kahramanları ortadan kaldırmak istiyor ve onlarla savaşmaya başlıyor. Grubun adını The Boys koyan grup üyeleri tüm süper kahramanları ortadan kaldırmak istiyor. Diziyi .izlemek için Prime Video üyeliğinizin bulunması gerekiyor. IMDB puanı 8.7 olan dizi listemizin ilk sırasında yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=06rueu_fh30

2- La Case De Papel:

La Case De Papel popülaritesi yüksek filmler arasında yer alıyor. Netflix’te yayımlanan dizi ilk çıktığı zaman pek fazla beğenilmemişti. Netflix’in içeriği satın almasıyla popülaritesi bir anda artmaya başladı. Dizi IMDB’den 8.4 puan alarak listemizin ikinci sırasında yer alıyor. Bilmeyenler için özet geçmek gerekirse büyük bir deha birbirinden yetenekli 8 hırsız ile birlikte İspanya’da soygunlar yapıyor. Akıl oyunlarının bolca göreceğiniz dizi de Ünlü futbolcu Neymar’ın oynadığınıda görebiliyorsunuz.

3- Dark

Film içerik olarak karmaşık gözüküyor lakin izleyicileri sürükleyici senaryoda bütün sezonu bitirme isteği uyandırıyor. Almanya’nın kasabasında iki çocuğun kaybolması bütün hikayeyi başlatıyor. Netflix’te izleyebiliyorsunuz. IMDB puanı ise 8.8 olmasına rağmen listede üçüncü sırada yer alıyor. Sebebi ise sadece beğenileri değil izlenme oranı da hesaplanarak sıra yapılıyor. Uzmanların iddiaları bu şekilde.

4- Ozark

Ailenin babası bir finansman danışmanı ve şirketi bulunuyor. Küçük bir kasabada yaşan aile, olaylar üzerine psikolojik yıpranmalar yaşıyor. Finans danışmanlık şirketi uyuşturucu satıcıların kara para aklanması için kullanılıyor. Ailenin babası ailesini korumak için başka bir yere taşınıyor. Olayların başından taşınmaya kadar ve taşınmadan sonra başına gelenleri anlatıyor. İMDB puanı 8.4 puanla listede dördüncü sırada yer alıyor.

5- The Mandalorian

Star Wars izleyenler bu filmi biliyor. Çünkü film Star Wars’un ara filmi. Episode VI ve Episode VII filmelerinin arasındaki 30 yılı doldurmak için çekiliyor. IMDB puanı ise 8.7 listemizde beşinci sırada yer alıyor.

6- The Queen’s Gambit

Satranç oynamayı tekrardan herkese sevdirdi. Bir dahinin başına gelenleri anlatan dizi yeni çıkmasına rağmen listeye girmeyi başarıyor. IMDB puanı 8.7 listemizde altıncı sırada yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=CDrieqwSdgI

7- The Umbrella Academy

Tüm süper kahramanların eğitildiği bir akademi Umbrella Academy’de kahramanlar birbirleriyle anlaşamıyorlar. Evin babası garip bir şekilde ölüyor ve birbirleriyle anlaşamayan kahramanlar babalarının ölümünü bulmak için birleşiyor. IMDB puanı 8.0 olan dizi listemizde yedinci sırasında yer alıyor.

8- Westworld

Robotlar ve yapay zeka, insanların büyük korkusu olmaya devam ediyor. İnsanlar, robotları her istediği için robotları köle gibi kullanıyor. Robotlar biran da bilinç kazanmaya başlıyor. İşler tersine dönüyor mu? Bu sorunun cevabını içerikte bulabiliyorsunuz. IMDB puanı 8.7 olan içerik liste de sekizinci sırada yer alıyor.

9- The Witcher

Bilim kurgu alanında başarılı bir film, konusu ise yaşadıkları dünya da büyük bir büyücü yakın zamanda önemli bir çocuğun doğmasını bekliyor. Büyücü, doğmasını beklediği çocuk ve güçlü bir prens muhteşem bir üçlü haline geliyor. Yaşadıkları dünya da hayatta kalmaya çalışıyor. IMDB puanı 8.2 olan dizi listemizde dokuzuncu sırada yer alıyor.

10- The Crown

Ve IMDB 2020’nin En İyileri listemizin son filmine geldik. Konusu II. Elizabeth’in tahtan indirilmesinin arkasında yaşanan olayları konu edinen film siyasi rekabetler, siyasi aşkları konu ediniyor. IMBD puanı 8.7 olan dizi listemizin sonunda yer alıyor. Diziyi izleyenler herkese öneriyor.

IMDB 2020’nin En İyileri listemizin sonuna geliyoruz. Yukarıda yazılan diziler veya filmleri izlemenizi tavsiye ediyoruz. Eğer yukarıda yer alan içerikleri izlediyseniz ve yeni içerikler arıyorsanız Teknotomy ailesi olarak film veya dizi tavsiyelerinde bulunmaya devam edicez. Deja Vu filmlerini izlemeyi seviyorsanız en iyi 3 filmi sizler için liste halinde sunduk. İyi seyirler.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu