Teknotomy Dosya

En İyi 7 İngilizce Kelime Ezberleme Uygulamaları

İngilizce kelime ezberleme teknikleri ile çok fazla zaman harcamadan İngilizce öğrenebiliyorsunuz. Sadece kelime ezberi yaparak o dili öğrenmiş olmuyorsunuz. Fakat o dili öğrenmek için büyük yol kat etmiş oluyorsunuz. İnsanlar bu süreci çok önemseyip sadece kelime ezberi yaparak o dili öğreneceğini düşünüyor.

İngilizce Kelime Ezberleten Uygulamalar
İngilizce Kelime Ezberleten Uygulamalar

Uzmanlar da insanların İngilizce kelime ezberleme işine gerektiğinden fazla zaman harcadığını ve bu yüzden dili öğrenemediklerini söylüyor. Uzmanlara göre yabancı dili öğrenmek için konuşma, dinleme, yazma ve kelime ezberi yapılmasını tavsiye ediyor. Bu tavsiyelerde yer alan süreçlerden en zorunun kelime ezberleme olduğunu biliyorsunuz. Bu kelime ezberleme işini daha kolay yapmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Liste de yer alan uygulamalar kelime ezberleme gibi zor bir aşamayı sizin için daha da kolaylaştırıyor.

İngilizce Kelime Ezberleme Neden Önemli?

İngilizce kelime ezberleme uygulamaları zorlu süreci kolay atlatmanızı sağlasa da öncelikle kelime ezberlemenin ne kadar önemli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Türkçe dilinin kuralları olduğu gibi diğer dillerin de kendilerine göre kuralları bulunuyor. Bu kuralları çok iyi bilseniz de kelime dağarcığınız çok az ise o dilin kuralları pek işe yaramıyor. Kelime dağarcığınızı ne kadar genişletirseniz kendinizi o dil de daha iyi ifade edebiliyorsunuz. Derdimi anlatacak kadar yabancı dil biliyorum kelimesini hemen her yerde duyuyorsunuzdur. Bu kelime de aslında bunu anlatmaya çalışıyor. Ne kadar o dilde kelime biliyorsanız o kadar derdinizi anlatabiliyorsunuz.

İngilizce Kelime Ezberleme Neden Önemli?
Kelime Ezberlemek Neden Önemli?

İngilizce Kelime Ezberleten Uygulamalar

İngilizce kelime ezberleme sürecinin ne kadar önemli olduğunu öğrendikten sonra sizlere bu süreçte en çok yardımcı olacak uygulamaları indirilme sayısına göre ve aldığı puana göre sıralayarak sunuyoruz.

1-) Simpler

İngilizce kelime ezberleme yöntemleri arasında o kelimenin anlamını öğrenmek, o kelimenin kullanışını görmek ve o kelimeyle ilgili örnek bir cümle kurmanız gerekiyor. Simpler’da o kelimeyle ilgili kullanıcılarına video, resim ve örnek sunuyor. Kelimenin anlamını ve nasıl kullanıldığını öğreniyorsunuz. Ayrıca uygulama kelimenin telaffuzunu da gösteriyor.

İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri Simpler

2-) Voscreen

İngilizce kelime ezberleten uygulamalar dendiği zaman akla ilk Voscreen geliyor. Uygulama liste de yer alan diğer uygulamalar ile ortak bir özelliği bulunuyor. Voscreen’de kullanıcılarına İngilizce kelime ezberleme konusunda videolar ile yardımcı oluyor. Uygulama tek bir kelimeye odaklanmıyor. Uygulama videolar ile birden fazla kelimeyi hem kullanışlarına göre hem de telaffuzları ile öğretmeyi hedefliyor. Uygulama internetsiz alışmıyor olsa da sizi bu süreci sevdirtmeyi başarıyor.

İngilizce Kelime Ezberleten Uygulamalar Voscreen

3-) Duolingo

İngilizce kelime ezberleme tekniği şeklinde arama yaparsanız karşınıza bir çok yöntem çıkıyor. En başarılı teknik olan sık tekrarı Duolingo ücretsiz olarak sunuyor. Uygulama kullanıcısına göre bir program hazırlıyor. Bu programa göre öğrenmesi gerekenleri bol bol pratik yaptırarak ezberletiyor. Duolingo hem kelime ezberleme de hem de öğrenmek istediğiniz dili öğreten uygulamalar arasında en çok sevilen programlardan biri.

İngilizce Kelime Ezberleme Tekniği Duolingo

4-) Tureng Kelime Defteri

En iyi çeviri yapan uygulamalar listesinde de yer alan uygulama İngilizce kelime ezberleme sürecinde de kullanıcılarına büyük kolaylık sağlıyor. Uygulamanın İngilizce kelime havuzu geniş. Aslında sözlük olan uygulama kullanıcıları tarafından bir oyun haline getiriliyor. Hem çeviri de kolaylık sağlayan uygulama kelime oyunlarıyla ezberleme konusunda sıkıntı çekenlere büyük kolaylık sağlıyor.

İngilizce Kelime Ezberleme Tureng Kelime Defteri

5-) İngilizceyi Resimlerle Öğren

İngilizce kelime ezberleme taktikleri dendiği zaman akla resim ile ezberleme geliyor. İngilizce resimlerle öğren uygulaması da kullanıcılarına resimle kelime ezberleme tekniğini ücretsiz olarak sunuyor. Resimle kelime ezberleme taktiğini daha çok ilk okul ve orta okul düzeyindeki öğrencilere sunuluyor fakat uygulama bu taktiği yetişkinlere özel hazırlayıp sunuyor. Ayrıca uygulama kelime kartlarında okunuşlarını da sunuyor.

İngilizce Kelime Ezberleme Taktikleri Engilish Visıual Vocabulary

6-) WordUp Vocabulary

İngilizce kelime ezberleme teknikleri arıyorsanız Word Up Vocabulary ile bu arayışınıza son veriyorsunuz. İngilizce kelimeyi size anlamını sunuyor. Daha sonra örnek şarkı, videolar ve filmlerle nasıl kullanıldığını öğreniyorsunuz. Uygulama öğrenmek istediğini kelime ile ilgili örnek verirken kullanılan yabancı kelimelerin anlamlarını da sunuyor.

İngilizce Kelime Ezberleme Teknikleri WordUp Vocabulary

7-) 6000 Kelime

İngilizce kelime ezberleme taktikleri arasında eğlenerek öğrenme yer alıyor. Uygulama da size kelimeleri oyun oynatarak öğretiyor. Oyun oynayarak kelime öğreten uygulamalar arasında en sevilen uygulama internetsiz de çalışıyor. Ayrıca uygulama kullanıcılarına hangi alandaki kelimelerini öğreneceğini soruyor. İstediğiniz alana göre ihtiyacınız olan kelimeleri sunuyor. Uygulamanın ismi kullanıcıları korkutsa 140 alt kategori sunduğu ve bu kategoriler de sunduğu toplama kelimesinden dolayı bu ismi kullanıyor. Uygulama da yer alan tüm kelimeleri ezberlemek zorunda kalmıyorsunuz.

İngilizce Kelime Ezberleme Taktikleri 6000 Kelime

İngilizce kelime ezberleme sürecini daha kolay hale getiren uygulamalar yazımızın sonuna geldik. Bu süreçte en önemli nokta istikrarlı olmanız gerekiyor. Düzenli olarak çalışırsanız bu sürecin aslında o kadar zor olmadığını görüyorsunuz. Size göre listede yer alan hangi uygulama bu süreci daha kolay hale getiriyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu