InfluencerlarGüncel

Türkiye’de Instagram Alışveriş Özelliği Aktif Olan İlk Influencer

Geniş bir takipçi kitlesine sahip olan ve yaptığı paylaşımlar ile insanların beğenisini kazanan influencer Danla Bilic’in instagram hesabı Türkiye’de alışveriş özelliği aktif olan ilk sayfa olarak tarihe geçti. Sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ile geniş kitlelerin dikkatini çeken sosyal medya fenomeni 2019 yılında Türkiye’de insanlar üzerinde en etkili olan influencerlardan biri seçilmişti.

Danla Bilic
Danla Bilic

Instagram Alışveriş Özelliği Nedir?

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya uygulaması hem büyük hem de küçük işletmeler için instagram üzerinden alışveriş yapmayı daha basit ve hızlı bir hale getirmek amacıyla kullanıcıların hesaplarını alışveriş yapılabilir bir mağazaya dönüştürmelerini sağlıyor. Instagram bu şekilde kullanıcıların işletme profili üzerinden alışveriş yapmalarını sağlıyor ve daha güvenilir bir satın alma sisteminin oluşmasını hedefliyor.

Takipçilerinin instagramdan alışveriş yapmalarını sağlamak isteyen işletme profillerinin ürün etiketleme özelliğini kullanması gerekiyor. Instagramın sunduğu bu yenilik, , ürün pazarlaması yapan ya da büyümek isteyen markalar için oldukça önemli. Firmalar bu aşamada ürünlerinin özellikleri, fiyatları gibi detayları takipçileriyle kolayca buluşturuyor. Ayrıca işletme profili sahipleri instagram içinde kullandıkları link etiketleri ile müşterilerini doğrudan web sayfalarına da yönlendirebiliyor.

Instagramın bu özelliği de bölge bölge aktif olmaya başladı ve instagram geçtiğimiz ay yayınladığı basın açıklaması ile instagram shop özelliğinin Türkiye’ye açılacağını duyurmuştu. Kullanıcılarına alışveriş noktasında yeni bir deneyim sunan instagram shop Türkiye’de ise ilk olarak Danla Bilic’in sayfasında aktif oldu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu