Güncel

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Geliyor

Sosyal medya uygulamalarına gelecek olan bazı özellikleri önceden tespit ederek duyuran Alessandro Paluzzi adlı kişi, Instagram uygulamasına gelecek olan bir özelliği duyurdu. Paluzzi adlı kişi açıkladığı veri ve bilgilere göre Instagram beğeni gizleme özelliği üzerinde çalışıyorlar. Instagram platformuna eklenecek olan bu  özellik ile birlikte kullanıcılar beğeni sayısını gösterip gizleme seçeneğine sahip oluyorlar.

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Geliyor
Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Geliyor

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Ne Zaman Geliyor?

Instagram uygulaması 2019 senesinde genellikle kullanıcının uygulama içi deneyimini artıracak bir hareket sergilemiş ve gönderileri beğenen kişilerin diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmesini engellemiş idi. Bu sosyal medya platformunun 2019 yılında aldığı karar ile popülerlik karşılaştırmasının insanlar üzerindeki negatif etkilerinin azaltılması için ve sayılarla rekabet etmek gibi bir durumun yaşanmasının önüne geçilmek istendi. Bu özellik ile etkilenmeye açık genç kullanıcılar arasında çok popüler olan Instagram uygulaması gibi görüntü tabanlı bir sosyal medya platformu için çok büyük önem arz ediyordu. Sosyal medya uzmanları özelliğin bu yıl içerisinde ekleneceğini söyledi.

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Ne Zaman Geliyor?
Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Ne Zaman Geliyor?

Instagram Beğeni Gizleme Özelliği Neden Çok İstendi?

Beğeni sayısının gizlenme özelliğine verilen önem son zamanlarda çoğu araştırmacının ve eleştirmenin ilgilendiği  bir konu  oldu. Çoğu sosyal medya uygulamasındaki gibi sosyal medya platformlarında etkileşim sayısına verilen bu önemin artık çok daha önemli olmasının en büyük sebebi o zamanki toplumla günümüzdeki toplum birbirinden uzak iki gezegene benziyor. Artık insanların zevk ve tercihleri zaman içinde bir hayli farklılaştı ve devam da ediyor. Bugün üzerinde en çok durulan içeriklerden biri  popüler olma çabasıdır. Kullanıcıların beğeni, yorum ve yeniden paylaşım gibi istatistikî verilerin üzerinde bu kadar çok durmasıyla  popülerlik arasında sımsıkı bir bağlantı var.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu