Güncel

Instagram Canlı Odaları Kullanıma Sundu

Instagram canlı odalar isimli yeni özelliğini 1 Mart pazartesi günü küresel olarak tüm kullanıcılarının kullanımına sundu. Yeni özellik artık aynı anda dört kişiyle canlı yayın açmaya izin vererek canlı yayınınızı “ikiye katlamanıza” olanak tanıyor. Daha önce Instagram, kullanıcılarının yalnızca bir kişiyle birlikte canlı yayın açmasına izin veriyordu.

Instagram Canlı Odalar Kullanıma Sunuldu
Instagram Canlı Odalar Kullanıma Sunuldu

Bu özellik, aynı anda birden fazla kitleyle canlı yayına girme ve erişimlerini artırma konusunda kullanıcılara çok yardımcı olacak. Böylece Canlı Odalar, kullanıcıların canlı bir Soru ve Cevap oturumu başlatma, bir jam oturumu düzenleme ve hatta bir podcast başlatma fırsatlarını artırdı.

Instagram Canlı Odalar Özelliği Nasıl Kullanılır?

Instagram, yeni özelliğin yalnızca izleyicileri meşgul etmeyeceğini, aynı zamanda İşletmelere daha fazla para kazanmanın yolunu bulmalarında yardımcı olacağını iddia ediyor. Uygulama kullanıcıların ev sahipleri için rozet satın almalarına izin vermenin yanı sıra, Alışveriş ve Para Toplayıcıları içeren diğer etkileşim özelliklerini kullanmalarına da izin verecek.

“Canlı odaları” nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu bir sorun değildir. Instagram Canlı Oda özelliğini kullanmaya başlamadan önce Instagram’ınızın en son sürüme güncellendiğinden emin olmanız gerekiyor. Ardından uygulamayı açmanız ve sola kaydırmanız yeterlidir.

Burada “Canlı Kamera” seçeneğini göreceksiniz; canlı odanıza bir Başlık eklemek için tıklayınız. Başlığı ekledikten sonra odanıza eklemek istediğiniz misafirleri seçmek için Odalar simgesine basınız. Sizinle canlı yayın yapmak isteyen kişilerden zaten istek alacaksınız. Odanıza misafir ekledikten sonra ekranın üst kısmında kalacaksınız. Bundan sonra her şey size kalmış durumdadır. Instagram canlı odalar ile tüm misafirleri aynı anda veya tek tek ekleyebilirsiniz.

Kaynak
Instagram’s new feature “live rooms” is globally available now and allows live broadcast with up to four Creators

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu