Güncel

Instagram Canlı Yayınlarda Yenilikler

Instagram geliştiricileri, Alessandro Paluzzi’nin tespit ettiği Instagram Canlı Yayın Odaları için yeni bir zamanlama seçeneğini test ederek güncellemeyi planlıyor. Instagram, tüm dünyadaki kullanıcılar için Canlı Odalar özelliğini yayınladı. Şu anda bu özellik ile 4 katılımcı bir arada sohbet edebiliyor. Özellik kullanıma ilk sunulduğunda yalnızca 2 katılımcı sohbet edebiliyordu. Şimdi ise bu 4 katılımcı istedikleri kadar kişiyi konuşmaya çekebiliyor.

Instagram Canlı Yayınları
Instagram Canlı Yayınlara Güncelleme Mi Geliyor?

Instagram Canlı Yayınlar Nasıl Kullanılır?

Instagram, podcast’ler yapmak veya içerik oluşturucuların işbirliği yapmasına izin vermek için bir başka benzer uygulama olan sürümünü yayınlarken, Clubhouse da herkesin dikkatini çekti. Ancak iki uygulama arasındaki en büyük fark, Instagram’da kullanıcılar isterlerse kameralarını açabilirken, Clubhouse’da bu tür bir özelliğin bulunmamasıdır. Yalnızca dört konuşmacı sınırı olan Clubhouse ile tek bir toplantıda on konuşmacıyı yönetebilir, ancak birisi yalnızca sesli bir sohbete katılmak isterse, önce bir davetiye alması gerekir, aksi takdirde tartışmanın bir parçası olamaz. Live Room’un Clubhouse’dan ayrıldığı noktalardan biri de budur.

Bir Canlı Odaya katılmak, bir Canlı Oda oluşturmak kadar kolaydır. Bunu dört adımda gerçekleştirebilirsiniz. Bu dört adım, Instagram uygulamasını açmayı ve Instagram Hikayeleri aracılığıyla Canlı simgesine gitmeyi içerir. Bir sonraki adım, bir konuya karar vererek tartışmaya bir isim vermektir. Ekranın sol tarafında bulunan simge ile isim yazılabilir. Ardından, mevcut Canlı simgesine dokunmanız yeterlidir; bundan hemen sonra Canlı Oturum başlar ve izleyiciler katılabilir. Yönetici, katılmak isteyen 3 kişiye daha istek gönderebilir ve interaktif bir oturum gerçekleştirilebilir.

Kaynak
Instagram's Live Room could be expecting a Schedule for later option

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu