Güncel

Instagram Canlı Yayınlarında Değişiklik

Bütün dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını ile Instagram canlı yayınlarına katılımlar da oldukça artmış bulunuyor. Bu nedenle Instagram, canlı yayınlar için farklı bir para kazanma yöntemi ekliyor. Aynı zamanda IGTV de reklamlar ile de ilerlemeye devam ediyor. Instagram üzerinden bu yeni para kazanma yöntemi sayesinde influencerların takipçileri ile daha yakın bir diyalog kurması hedefleniyor.

Instagram Canlı Yayınları
Instagram Canlı Yayınlarında Değişiklik Yapıyor

Instagram Canlı Yayınlarındaki Değişiklik Nedir?

Instagram Canlı Yayınları
Canlı Yayınlardaki Değişiklik

Instagram geçtiğimiz aylarda seçtiği birkaç kişi ile test ettikten sonra daha büyük influencer grubuna yeni IGTV rozetleri getiriyor. Bu yeni rozetler ile influencerların takipçileri desteklerini göstermek için eğlenceli ve yeni bir yol sunulmuş oluyor. Rozetler seçeneği yorum çubuğunun üzerinde “Buy” olarak görünüyor. Yeni eklenen bu buton ile kullanıcılar, canlı yayın esnasında normal kalp düğmesinin yerine kullanılabilecek özel bir kalp butonu görüyorlar.

Ronne Brown ve Youngezee gibi yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar görülen bu özellik zamanla daha fazlan influencera ulaşıyor. Instagram, koranivürüs salgınında oldukça artan Instagram canlı yayınlarından dolayı bu tarz da yeni yöntemler deniyor. Canlı yayınlara katılımın sürekli artmasıyla, canlı yayınlar da bir reklam ve para kazanma alanına dönüşüyor. Böylece Instagram, yüksek takipçi sayısına sahip influencerlardan sadece Instagram’a odaklanmalarını istiyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu