Güncel

Instagram DM ve Messenger Artık Tek Bir Uygulamada

Instagram yeni yayınladığı blog yazısıyla Instagram DM’lerine bir güncelleme geldiğini duyurdu. Bu güncelleme ile Facebook Messenger ile Instagram DM’i birleştirmeye karar verdi. Milyonlarca insanın Messenger ve instagram kullandığı bilinen bir gerçek. Alınan bu karar doğrultusunda kullanıcılar uygulamalardan herhangi birini seçmek yerine tek bir uygulamadan artık bütün mesajlara ulaşılabilecek. Bu yeniliğin yanında ekstra özellikler de geldi.

Instagram DM ve Messenger
Instagram ve DM Tek Bir Uygulamada

Instagram DM’in Yeni Özellikleri Nelerdir?

Instagram DM’e yeni gelen bu güncelleme ile Facebook Messenger ile birleştiğini söyledik. Ancak bu güncelleme ile Instagrama gelen mesajlar yine orada kalıyor. Güncelleme ile yapılan asıl değişiklik Messenger uygulamasında. Messenger uygulamasının kullanıcıları yeni bir uygulamaya ihtiyaç duymadan Instagramdan mesaj yazabilirler veya tam tersi olarak Messenger üzerinden Instagram DM’i kullanabilir. Ayrıca Messenger kullanıcılarının kullanımında olan renkli sohbetler, tema değiştirme, özel emoji tepkileri gibi kişiselleştirilebilir özellikler Instagram DM’de de kullanılabilecek.

Instagram DM ve messsenger
Instagram DM Yeni Özellikleri Nelerdir?

İşte Instagram DM’e yeni gelecek olan özellikler:

 • Uygulamalar Arasında İletişim Kurmak: Mesaj göndermek ve görüntülü konuşmalara katılmak için her iki uygulamayı kullanarak sorunsuz iletişime geçebileceksiniz.
 • Birlikte İzle: Bir görüntülü konuşma esnasında arkadaşlarınızla beraber IGTV, film şovları izleyebileceksiniz.
 • Kaybolma modu: Mesajlarınızın görüldükten sonra veya sohbetten çıktığınızda gizleneceği bir moda geçebileceksiniz.
 • Selfie Etiketleri: Sohbetinizde kullanmak üzere özçekimlerinizden çıkartmalar oluşturabileceksiniz.
 • Sohbet Renkleri: Sohbetlerinizin renk ayarlarıyla oynayıp artık kişiselleştirebileceksiniz
 • Özel Emoji Tepkiler: Favori emojilerinizle kısayol oluşturup hızlı cevaplar verebileceksiniz.
 • Yönlendirme: Sevdiğiniz içerikleri beş kişiye kadar kişiyle veya grupla kolayca paylaşabileceksiniz.
 • Yanıtlar: Belirli bir mesaja direkt yanıt verebileceksiniz.
 • Animasyonlu Mesaj Efektleri: Animasyonlu efektlerle sohbetlerinize canlılık katabileceksiniz.
 • Mesaj Kontrolleri: Hangi kullanıcıların size mesaj gönderebileceğine ya da gönderemeyeceğini ayarlayabileceksiniz.
 • Gelişmiş Raporlama ve Engelleme Güncellemeleri: Artık Instagram DM’de ki tek mesajların yanı sıra tüm sohbetleri de bildirebileceksiniz ve hesaplarınızı eklediğinizde yeni engelleme önerileri alabileceksiniz.
 • Gizlilik ve Güvenlik: Yeni gelen güncellemeyle beraber, mesaj isteklerinin mesaj listenizde mi yoksa Mesaj İstekleri klasörünüzde mi görüntüleneceğini seçme ve kontrol etme şansına sahip olmuş olacaksınız. Şüpheli bulduğunuz etkileşimleri, bildirimleri ve istenmeyen mesajları ve aramaları durdurmak için ve uygulamalarda birini engellemek için araçlara sahip olacaksınız. Bu yeni özellikler dünyanın birkaç ülkesinde kullanıma sunulacak ve yavaş yavaş diğer ülkelerde kullanıma sunulmaya başlanacak. 

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu