Güncel

Instagram DM İçin Yeni Özellikler Üzerinde Çalışıyor

Instagram DM’lerdeki bazı kelimeleri susturmaya çalışıyor. Pek çok sosyal medya platformu artık insanların mesajlarını filtrelemeye odaklanıyor çünkü sosyal medyadaki taciz vakalarının sayısı büyük ölçüde arttı, birçok kişi diğer kullanıcıları trollemeye ya da yorum bölümlerinde ve kişisel mesajlar aracılığıyla onlara zorbalık yapmaya çalışıyor.

Instagram DM
Instagram DM Yeni Özellikler

Instagram DM Yeni Özellikler Nelerdir?

Pek çok sosyal medya platformu, gönderilerinize yalnızca sınırlı bir izleyici kitlesinin yorum yapabilmesi için kullanıcıları sınırlama seçeneği sunmuştur; bu, trolleme ve zorbalığı azaltabilir. Bazı insanlar kullandıkları dili umursamıyor, bu nedenle Instagram sohbeti filtrelemek istiyor ve DM’lerdeki bazı kelimeleri de susturacak ve tüm bu sessiz kelimeler Alessandro Paluzzi’nin tweet’ine göre toplanacak .

Instagram DM istek bölümünde filtrelenmiş mesaj seçeneğini görebileceksiniz. Filtreleme seçeneği kelimelerinizin sesini kapattığında, “İçerik kontrol tercihlerinize göre mesaj gizlendi” şeklinde bir bildirim gösterecektir. Bu tür kelimeleri beğenmezseniz, sessiz bölümüne bazı kelimeler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Instagram, kullanıcıların haritadaki belirli bir alanda hashtag aramasına olanak tanıyan başka bir heyecan verici özellik üzerinde çalışıyor . Hepimizin bildiği gibi Instagram hashtag kullanırken çok meşhurdur ve hashtagler ile izleyicinizi ve katılımınızı artırabilirsiniz.

Hashtag’lerin alandaki belirli trendlere göre çalıştığını ve farklı alanların farklı trendlere sahip olduğunu bilmelisiniz. Bu özellik, belirli bir alanda hedeflemek istediğiniz hashtag’leri bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu, birçok içerik oluşturucunun, insanlardan daha fazla etkileşim elde etmek için yayınlarında bu tür hashtagleri kullanmasına yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda yerel markalar için çok faydalı olacaktır çünkü bu markalar belirli bir alanı hedeflemektedir. Hashtag’ler markalar için çok önemlidir çünkü satış stratejilerini yapabilir veya bozabilirler, eğer doğru kullanırlarsa gönderilerini çoğu insan tarafından görülebilirler.

Ayrıca yakındaki restoranları, kafeleri aramak için uygun olacaksınız ve hatta en sevdiğiniz mağazayı belirli yerlerde arayabilirsiniz. Bu özellik ayrıca, ikamet edenlerin ve popüler yerlerin beğenileri ve hoşlanmadıkları şeyleri bilmeyen ziyaretçilere veya yabancılara yardımcı olabilir.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu