Güncel

Instagram İki Yeni Özellik Getiriyor

Instagram iki yeni özellik getirerek uygulama içinde çeşitli değişikliklere gidiyor. Instagram, sosyal medya dünyasında var olan en popüler ve kullanılan uygulamalardan biridir ve uygulamanın artan başarısı, alanlarını kullanıcı dostu hale getirmek ve aynı zamanda kullanıcı büyümesini sürdürmek için yeni özellikler ve seçenekler sunmayı istemesini sağlar. sağlam ve yeni kullanıcıları da onlara katılmaya teşvik edin ve bu nedenle şirket birkaç haftada bir yeni bir şey ortaya çıkarır.

Instagram İki Yeni Özellik Aldı
Instagram İki Yeni Özellik Aldı

Instagram İki Yeni Özellik ile Neler Getiriyor?

Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen ilk özellik, uygulama üzerinde belirli sesleri aramanıza izin verecek yeni bir özelliktir. Arama çubuğunda insanları, etiketleri ve konumları arayan üç seçenek görebilirsiniz, ancak şimdi etiketler ve konum arasında ses araması olan yeni bir seçenek gözlemlendi. Bu seçenek, kullanıcıların uygulamada belirli sesleri ve ilgili videoları aramasına olanak tanır.

Uygulama üzerinde kısa videolar oluşturmanıza izin veren bir özellik olan uygulamanın Reels özelliğinde zaten böyle bir seçenek mevcut. Bazı kullanıcılar, TikTok’un, kullanıcıların ses aramasına ve söz konusu özelliğin artan popülaritesinin farkına varmasına olanak tanıyan benzer bir seçeneğe sahip olduğundan, Instagram’ın aynı özelliği Reels’dan sonra da kopyaladığına inanıyor.

Instagram İki Yeni Özellik ile İlgili Alessandro Paluzzi’nin Tweet’i

Instagram uygulamasının sticker kısmında görülen ikinci özellik. Uygulamada bir kullanıcı tarafından “Yeniden paylaş” yazan yeni bir çıkartma fark edildi ve şirket tarafından bu özelliğin ne olduğu söylenmemiş olsa da, bunun yalnızca belirli bir videoyu veya resmi yeniden paylaştığınızı gösteren bir çıkartma olduğuna inanıyoruz başka bir hesaptan hikayenize. Bununla birlikte, kesin detaylar sadece şirket tarafından verilebilir ve daha fazla bilgi için beklemek zorunda kalacağız.

Bu iki özellik görünmüyorsa, bu muhtemelen iki nedenden dolayı olabilir. Birincisi, şirketin henüz onu küresel olarak tanıtmamış olması ve onu daha küçük bölgelerde, halk tarafından beğenileceği kesinleşene veya uygulamanın en son sürümüne güncellemediğinize kadar piyasaya sürüyor olmasıdır.

Instagram çok uzun süredir sosyal medya dünyasında yer alıyor ve izleyicileri üzerinde epey bir etki bıraktı. Teknoloji devinin, izleyicilerine en iyiyi sunmak için her gün çalışıyor olması ve şirketin tedarik açısından asla hayal kırıklığına uğramaması harika. Instagram iki yeni özellik dışında kullanıcılarına başka neler sunacak merakla bekliyoruz.

Kaynak
Instagram Is Working On Introducing Two New Features in The Coming Future

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu