Güncel

Instagram İstatistikleri Masaüstüne Geliyor!

Instagram istatistikleri için kullanıcıların platformun web / masaüstü sürümünden kontrol etmelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Farkında olmayan kişiler için istatistikler, Instagram uygulamasının bireysel gönderiler için oluşturduğu gerçekler ve rakamlardır. Etkileyenlerin, yaratıcıların ve markaların içeriklerinin çevrimiçi alanda ne kadar iyi performans gösterdiğini kontrol etmelerinin bir yoludur. Analiz verileri, bir gönderinin erişimi, onunla etkileşime giren kişi sayısı, bir gönderiye sponsor olduktan sonra bu erişimin ne kadar artacağı gibi bilgileri içerir.

Instagram İstatistikleri
Instagram İstatistikleri Masaüstüne Geliyor

Instagram İstatistikleri Masaüstünde Neden Yoktu?

Instagram, mobil tabanlı bir deneyimdir. Ana şirketi Facebook sunduğu masaüstü deneyimiyle daha çok hatırlanırken, Instagram’ın masaüstü versiyonu çok sonradan akla geliyor. Fotoğraf paylaşım sosyal medya platformu, insanların hızla fotoğraf çekmesi, arkadaşları ve sevdikleriyle yaptığı gezileri belgelemesi ve bunları hemen Hikayelerinde, Akışlarında veya sadece diğer insanlarla paylaşması için tasarlanmıştır. Özellikle mobil kameraların daha iyi ve daha nüanslı hale gelmesiyle, kullanıcıların da düzenleme için artık masaüstü bilgisayarlarına güvenmeleri gerekmiyor. Hepsi birkaç parmak dokunuşuyla hızlı bir şekilde düzenlenebilir.

Bu son güncelleme, sosyal medya gazetecisi Matt Navarra (ve @SMTSsocial) tarafından bildirildi. Henüz, özelliğin test aşamasında olabileceği ve tüm bölgelerde kullanılamayacağı görülüyor. Her halükarda, bir kullanıcının masaüstü aracılığıyla Insights gönderilerini kontrol etme yeteneği, belki de arayüze eklenen en iyi kolaylıklardan biridir. Instagram masaüstünün tamamlayıcı doğası, hiç kimsenin paylaşım için aktif olarak ona güvenemeyeceği anlamına geliyordu. Ancak, düzenli olarak dizüstü bilgisayar ve kişisel bilgisayar kullanan markalar ve pazarlama teknisyenleri, artık bir gönderinin Insights’ına erişmenin kolay ve rahat bir yoluna sahipler.

Kaynak
Instagram Is Adding The Ability To Check Post Insights Via Desktop Web

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu