Güncel

Instagram Lite 170 Ülkede Kullanıma Sunuldu!

Facebook Instagram Lite’ı duyurdu. İnternet sorunları yaşayan Instagram severler için fotoğraflara ve video paylaşım ağ hizmetine erişmek için harika bir haber. İnternetin zayıf olması nedeniyle birçok kişi IGTV videolarını Instagram’a yükleyemiyor. Facebook, daha az veri ve depolama yoğun olan ve yalnızca 2 MB alan kaplayan Android kullanıcıları için resmi olarak Instagram Lite’ı duyurdu.

Instagram Lite
Instagram Lite 170 Ülkede!

Bu nedenle, cep telefonlarındaki düşük depolama alanıyla ilgili şikayetiniz varsa, Instagram Lite’ı Google Play’den kolayca indirebilirsiniz. Bu uygulama diğer sosyal medya uygulamalarından daha az yer kaplar. Bu uygulama, resimleri ve IGTV videolarını paylaşma ve görüntüleme konusunda zil ve ıslık gibi tüm özelliklere sahip olacak. Ayrıca çıkartmalar ekleyebilir, kendi hikayelerinizi oluşturabilir, bunları görüntüleyebilir ve ana uygulamada yaptığınız gibi önerileri keşfedebilirsiniz. Bu Lite sürümü, bu ülkelerde kullanılmak üzere özel dil desteğiyle birlikte gelecek.

Facebook Neden Instagram Lite’ı Sundu?

Bu uygulama, temelde Asya, Afrika veya Latin Amerika’daki kişilerin, bu uygulama 2G ağlarında bile çalışabildiğinden, eski internet altyapısı nedeniyle insanların çoğunlukla internet sorunlarıyla karşılaştıkları yerlere izin vermek için geliştirildi. Facebook ürün yönetimi direktörü, gençlerin daha fazla olduğu ve tüm dünya ile bağlantı kurup eğitim, spor hakkında bilgi almak isteyen ve çevrimiçi arkadaş edinebilen az gelişmiş ülkelerde bu uygulamaya daha fazla ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yani internet verisi sınırlı olan kişiler, daha fazla veri tüketen geleneksel uygulama gibi bu hizmeti kullanırken paketlerinin tükenmesi konusunda endişelenmeyecek. TV ve Reels dışında Instagram Lite, ana Instagram uygulamasının tüm temel özelliklerini içerir. Facebook ayrıca daha fazla internet sorununun olduğu Asya, Afrika ve Güney Amerika’daki yaklaşık 20 ülkeye Express Wi-Fi hizmeti oluşturmaya çalışıyor.

Kaynak
Facebook has launched Instagram lite in 170 countries with lower bandwidth but now only for Android users that takes up just 2 MB

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu