Güncel

Instagram Live ve Reels İçin Yenilikler Planlıyor

Instagram, en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Bu nedenle teknoloji devi, kullanıcı büyümesini sürdürmek için ara sıra yeni ve benzersiz özellikler sunarak kullanıcıları için uygulamalarını iyileştirmeye çalışıyor ve onlar için güvenli bir ortam yaratma yönünde çalışıyor. Instagram Live ve Reels için yenilikler planlıyor.

Instagram Live ve Reels
Instagram Live ve Reels için Yeniliklere Hazırlanıyor

Instagram Live ve Reels Yenilikleriyle Daha Fazla Kullanıcının İlgisini Çekmeyi İstiyor

Teknoloji devi, birkaç ay önce Reels konseptini tanıttı. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarında kısa eğlenceli videolar oluşturmasına ve bunu takipçileri ve arkadaşlarıyla paylaşmalarına olanak tanıyor. Üstelik, herkese açık bir hesabınız varsa bunu Instagram dünyasıyla herkese açık olarak paylaşabilirsiniz. Başlangıçta, Reels piyasaya sürüldüğünde video süresi şirket tarafından 60 saniye tutuldu, ancak bazı nedenlerden veya halkın talebi üzerine 30 saniyeye düşürüldü ki bu da insanların kendini veya amacını tam olarak ifade etmesi için çok kısa bir süredir.

Sosyal medya devi, Reels için orijinal maksimum video süresini 60 saniye uzunluğunda tutarak geri getirmeye karar verdi. Alessandro Paluzzi’ye göre halen geliştirme aşamasında olan bu karar, Instagram tarafından büyük olasılıkla izleyicilerin talepleri üzerine alındı ​​çünkü şirket kararlarının çoğunu kullanıcıların beğenip beğenmediği konusunda veriyor ve Instagram topluluğu büyük olasılıkla 30 saniyenin bir Reel yapmak için yeterli olmadığını anlaşıldı.

Alessandro Paluzzi Instagram Live ve Reels Tweet’i

Şirketin getirdiği ikinci yeni değişiklik, artık Instagram canlı yorumlarınızı filtreleyebilecek olmanızdır. Platformda büyük bir etkileyiciyseniz veya içerik oluşturucuysanız, büyük bir takipçi kitlesine sahip olma eğilimindesiniz ve izleyicilerinizle canlı sohbet yaptığınızda, görmeniz gereken çok sayıda yorum olabilir.

Bunun için uygulama şimdi size yorumları beğeninize göre filtreleme şansı sağlayacak. Ancak şirket tarafından bu özelliğin ne ve nasıl çalışacağına dair böyle bir yorum yapılmadı ve daha fazla bilgi ancak teknoloji devi bunu açıklamaya karar verdiğinde öğrenilebilir.

Kaynak
Instagram Brings About New and Better Changes in Live and Reels

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu