Dijital Pazarlama

Instagram Reels ile Alışveriş

Instagram Reels ile alışveriş yapma özelliği sunuldu. Böylece dünya üzerindeki pek çok büyük marka ürünlerinin bu şekilde satışa sunulmasını ve tüketiciyle etkileşime girme fikrini destekliyor. Mac Cosmetics, Rare Beauty, NBA gibi büyük markalar Reels üzerinden alışveriş yapma özelliğini kullanmaya başladı. Ayrıca birçok yeni marka ve küçük işletmeler de alışveriş özelliğinin aktif olduğu Reels paylaşımları yaptı.

Instagram Reels ile Alışveriş Yapma
Instagram Reels ile Satış Yapma

Instagram Reels ile Alışveriş Neden Tercih Edilmeli?

Markaların ürünlerini Reels paylaşımlarıyla alışverişe sunmaları, tüketiciler açısından hem ürün keşfetmek hem de ürün ile ilgili daha fazla bilgi alma fırsatı sunmasından dolayı oldukça tercih edilebilir bir yöntemdir.

2020 trendlerine göre Instagram kullanıcıları “güzellik sanatı” ismiyle eşsizlikler yaratmak ve kendilerini ifade etmek için kanvas olarak yüzleri ve tırnaklarını kullanıyor. Ayrıca tüketiciler de değerlere ve sorumluluğa önem gösteriyor. Sürdürülebilirlik esaslı markaların sosyal ve çevreci konularda belirli bir duruşa sahip olması gördükleri desteği artırıyor.

Bir başka trend olarak yıl boyunca yaptıkları paylaşımlar ile içerik üreticileri ve markalar 90’lar ve 2000’lere özgü stilleri tercih etti. Ayrıca evde geçirilen vakitlerin artmasından dolayı kullanıcıların ev dizaynına olan ilgisi de çoğaldı.

Daha fazla Dijital Pazarlama yazısı için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu