Güncel

Video Ön İzlemeleri Instagram Reels’da

Yapmış olduğu güncellemeler ile sürekli gündeme gelen Instagram’dan bir değişiklik daha geliyor. Instagram, Reels videoları için ana ekrana yeni bir buton ekleyerek değişiklik yapmıştı. Sosyal medya platformu bu özelliği ile kullanıcılarına yeni bir deneyim sunmak istiyor.

Bununla birlikte Instagram, video ön izlemeleri için de hazırlık yapıyor. Daha büyük bir ekran deneyimi sunmak için çalışmalarına devam eden sosyal medya platformu, yeni özelliğinin ekran görüntülerini Twitter üzerinden paylaştı.

Video Ön İzleme
Instagram’a Vİdeo Ön İzleme Geliyor

Video Ön İzlemeleri

Twitter üzerinden paylaşılan ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere, Instagram tam ekran video ön izlemesi sunmaya hazırlanıyor. Paylaşılan videoda ayrı bir video izle seçeneğinin de bulunacağı anlaşılıyor. Bu özellik sayesinde video oynatıldığında ekranın tamamını kaplıyor. Ekranın en alt kısmında ise beğenme, yorum yapma ve direkt mesaj olarak gönderme ikonları yer alıyor.

Instagram’ın sunmaya hazırlandığı bu özellik, ”Sürükleyici Mod” ismiyle de biliniyor. Tam ekran deneyimi sunan telefonlardan ilham alınarak hazırlanan özellik, kısa zamanda Instagram video ön izlemesi ile de kullanıcıların karşısına çıkacak. Özellik en çok Instagram üzerinden video paylaşımı yapan kullanıcılar için faydalı olacak ve etkileşimlerini daha kolay artırabilecekler.

Instagram Reels’ın ne olduğunu bilmeyen ve merak eden takipçilerimiz için hazırlanan Instagram Reels Nedir? başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu