Güncel

Instagram Simgelerine Bir Yenisini Daha Ekliyor

Instagram simgelerine bir yenisini ekliyor. Instagram, makaralar için yeni bir ses özelliğini test etti ve bu yeni özellik ile Instagram, daha çok TikTok’a benzemek için bir adım daha attı, çünkü bu yeni güncelleme Instagram kullanıcılarının çeşitli araçlar aracılığıyla eğlenceli ve eğlenceli videolar yapmasına olanak tanıyacak.

Instagram Simgeleri
Instagram Simgelerine Bir Yenisi Ekleniyor

Instagram Simgelerine Eklenecek Yeni İkon Nedir?

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi’nin belirttiği gibi, bu yeni güncelleme yalnızca kullanıcıların Sesleri Makaralardan kaydetmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bir ses trend olduğunda bir simge de görünecektir., ayrıca ses sayfalarını paylaşabilir ve yeni ses tarayıcı özelliği sayesinde trend şarkılarla kendilerini güncel tutabilirler. Instagram Reel, kullanıcıların kendi ses kliplerini yüklemelerine izin verebilir ve müzik parçaları için Instagram’ın ses kitaplığını kullanabilir.

Alessandro Paluzzi’nin Instagram Simgeleri ile İlgili Tweet’i

Ses parçaları için kaydetme yöntemi, Instagram’daki gönderileri kaydetme yöntemiyle aynıdır, kaydedilmesi gereken sese dokunmanız yeterlidir ve ekranın sağ üst köşesinde kaydetme simgesi görünecektir, sadece üzerine dokunun ve istenen ses kaydedilecektir. Kullanıcı daha önce kaydedilmiş seslere erişmek istiyorsa, bunlar kaydedilen mesajların da bulunduğu kaydedilen bölümde de mevcut olacaktır. Kaydedilen bu sesler “ses” klasörü başlığı altında birlikte gruplandırılacaktır.

Yalnızca kaydedilmiş bölümde bulunan ve yalnızca görüntülenebilen ve başka bir amacı olmayan kaydedilmiş gönderilerin aksine, kaydedilen ses klipleri aslında bir kullanıcı kendi Reel videosunu yapmayı planlıyorsa yararlı olabilir, diğer makaralardan gelen sesler Kütüphanede çok daha önce kaydedilmiş olanlar hariç, yalnızca o sırada kullanılır. Kaydedilen ses Makaralarını kullanmak için yalnızca 3 temel adımın atılması gerekir. Bu temel adımlar, ana sayfa düğmesinin hemen yanında bulunan Instagram Makaralarını açmakla başlar. Ardından, kullanılması gereken sese dokunun ve çalmaya başlamasını sağlayın ve ardından istenen makaranın adına dokunun; Instagram tarafından yönlendirilen yönlendirme, kullanıcıya aynı sese sahip tüm videoların erişilebileceği bir ses sayfasına eşlik edecektir. Kullanıcı. Oradan, ses kullan seçeneği, kullanıcının yeni gönderi için bu sesi yayınlamasına izin verir.

Bu yeni güncellemenin bir başka alt özelliği, oluşturulan tüm ses sayfalarının doğrudan mesaj veya DM yoluyla kolayca paylaşılabilmesidir. DM simgesi, söz konusu sesle yapılmış Makaraların ses sayfasının üst kısmında görünecektir. Ve yukarıda belirtildiği gibi, yeni bir ses tarayıcı özelliği de geliştiriciler tarafından değerlendirilmektedir, bu önemli Reel bölümü, ses tarayıcısındaki “For You” ve “Trending” bölümlerinin altında popüler ses parçalarını barındıracaktır.

Kaynak
Instagram is planning to show an icon whenever an audio will be trending on Reel and much more

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu