Güncel

Instagram Story’lerde Yeniden Paylaşımlar İçin Değişikliğe Gidecek

Instagram Story’lerinde yapılan yeniden paylaşımlar için bir değişikliğe gidecek gibi görünüyor. Pek çok insan, Instagram tarafından beğenilmeyebilecek hikayeleri için normal beslemelerini yeniden paylaşır ve yeniden yayınlar. Bu nedenle, Instagram kullanıcılar tarafından ana beslemelerinden yeniden yayınlanan öykü gönderilerine etiketler ekleyerek insanları uyarmaya çalışır.

Instagram Story
Instagram Story

Instagram Story’lerinde Değişikliğe Gidecek Düşüncesi Nasıl Ortaya Çıktı?

TestingCatalog, insanlara hem Reels’lardan hem de ana IG beslemesinden bir gönderiyi yeniden paylaştığı ve kökenlerini açıklayan ekranın üst kısmına eklenmiş bir etiket gösterdiği bir gönderi paylaştı. Bu büyük bir değişiklik değil, fakat kullanıcıların aynı yazıyı ana akışta ve hikayelerle yeniden paylaşma ilgisini azaltacaktır.

Story’lerde Yeniden Paylaşım Nasıl Görünecek?

Instagram dedi ki insanların orijinal resim ve videolarını ana beslemeden ziyade daha çok önemsedikleri kişilerin hikayelerinde görmeyi tercih ettikleri için, insanların bu tür içerikler hakkında ne düşündüklerini daha iyi anlamalarını sağlamak istiyoruz. Ancak Instagram, insanları platformdan gönderilerini yeniden paylaşmaları için engellemenin nihai bir çözüm olmadığını, daha ziyade insanları platformdan ayıracağını, anlamıştır.

Bu nedenle Instagram, istenen sonucu üretebilecek farklı bir deney yapmayı deniyor ve insanlar sonuçta beslemelerinde bir gönderi görmeyi bırakacak ve hemen ardından aynı gönderi arkadaşlarının hikayelerinde çoğaltılacak. Birkaç ay önce Twitter, Instagram story’lerinde tweetleri çıkartma olarak paylaşma yeteneğini test ettiğini söyledi, bu da hikayelerinizde farklı bir platformdan çok daha fazla paylaşım görebileceğiniz anlamına gelir.

Kaynak
Instagram is going to add labels to feed posts that are reshared to stories

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu