Güncel

Instagram Story’de Tweet Paylaşma Dönemi Geliyor

Yaptığı yeniliklerle gündeme gelen Twitter, Instagram Story’de tweet paylaşmayı kapsayan bir güncellemeyi test ediyor. Twitter üzerinden paylaşılmış olan bir tweet’i beğenen kullanıcılar, içeriği paylaşmak için ekran görüntüsü alıyordu. Test edilen yeni özellik ile direkt Instagram üzerinden tweet paylaşılabilecek.

Instagram Story'de tweet paylaşma
Instagram Story’de Tweet Paylaşma

Twitter’ın bu şekilde paylaşım menüsünü kullanmak bazı kullanıcılara ekran görüntüsü paylaşmaktan farklı gelebilir. Ancak galerisinin gereksiz ekran görüntüleriyle dolmasını istemeyen kullanıcılar için bu yeni özellik oldukça ilgi topluyor.

Instagram Story’de Tweet Paylaşma Nasıl Yapılır?

Test edilen yeni özellik öncelikle 10 Aralık 2020 tarihinde Snapchat kullanıcıları için sunuldu. Sunulan bu özellik ile kullanıcılar, Twitter’da paylaşım menüsünde bulunan Snap Camera’yı kullanarak hızlı bir şekilde tweet gönderebiliyor. Aynı özellik şu anda Instagram için de test ediliyor.

Twitter yapmış olduğu açıklamayla özelliğin test edildiğini duyurdu. Ayrıca kullanıcıların diğer sosyal medya uygulamalarında tweet paylamasının farkında olduklarını belirterek, kullanıcıların paylaşım yapmasını kolaylaştırmak için yeni yollar aradıklarını ifade etti.

Instagram Story'de tweet paylaşma
Instagram Story’de Tweet Paylaşma Özelliği Nasıl Kullanılır?

Twitter iOS kullanıcıları için Instagram Story’de tweet paylaşma özelliğini nasıl deneyebileceklerini anlatan bir talimat listesi de yayınladı. Talimatlar şu şekildedir:

  1. Herkese açık bir tweet’i paylaşmak için paylaşma simgesine dokununuz. (Not: Korumalı tweet’ler paylaşılamaz.)
  2. Instagram simgesinin altında bulunan Instagram Hikayeler’i seçiniz.
  3. Twitter uygulaması kapanarak, Instagram Hikayeler’in düzenleme kısmına yönlendirme yapılır.
  4. Paylaşılmak istenen tweet Instagram hikâye ekranında hareketli ve yeniden boyutlandırılabilir bir çıkartma olarak görünür.
  5. Tweet’i istediğiniz kişi veya gruplarla Instagram Hikayeler’de paylaşabilirsiniz.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu