Güncel

Yeni Uygulama: Instagram Threads

Sahibi Facebook olan Instagram tarafından geçtiğimiz yıl duyurulan Threads isimli uygulama, Instagram’ın içerisindeki Snapchat olarak nitelendirilmişti. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar yakın arkadaşları ile daha çok etkileşim halinde bulunabiliyordu. Ancak geliştiriciler tarafından yapılan bir güncelleme ile uygulamanın genişletilmesine karar verildi.

Normalde sadece yakın arkadaşlardan gelen mesajları gösteren uygulama, güncellemeyle birlikte artık bütün kullanıcılardan gelen mesajların görüntülenmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde herkesin birbiriyle iletişim kurabileceği bir mesajlaşma uygulaması haline geliyor.

Instagram from threads
Instagram Threads Yeni Mesajlaşma Uygulaması

Instagram Threads Nasıl Bir Uygulama?

Instagram uygulamasının içerisinde yer alan direct mesaj ile çok farklı yönleri bulunmayan bu uygulama, sadece yakın arkadaşlarınız ile etkileşimde bulunmanızı sağlıyordu. Ancak Google Play Store ve App Store’da belirtildiği üzere, gelen güncelleme ile artık bütün kullanıcılar ile etkileşime geçebilirsiniz.

Uygulama, kullanıcılar için iki farklı gelen kutusu gösteriyor. Bir tanesinde sadece yakın arkadaşlarınızdan gelen mesajlar görünürken diğer gelen kutusunda yakın arkadaşlarınız haricindeki kullanıcılardan gelen mesajlar görüntülenecek. Bu güncelleme ile bir yandan Threads uygulamasının amacını korunurken diğer yandan kullanıcıların mesajlaşma deneyiminin daha da iyileştirilmesi hedefleniyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu